Sıradaki içerik:

Huawei Nova 7’nin Resmi Tanıtım Videosu Çıktı!

e
sv

Instagram İzlediğiniz Tüm Canlı Akışları IGTV’ye Taşımak İstiyor!

235 okunma

Instagram Live 2016’da gelen güncelleme ile meydana çıktı. Fakat özelliğin aslında başlaması zor oldu. Şirket, ABD’de Canlı kullanımın yüzde 70’in üstünde olduğunu ve bu amaçla içeriği izlemeyi ve kaydetmeyi basitleştirmek amacıyla birkaç yeni özelliği sundu.

Resmi olarak, bir test olarak başlattıktan sonra dünyadaki her bireyin masa üstünden canlı videoları izlemesine ve yorum yapmasına izin veriyor. Hem de insanların bitmiş canlı yayın akışlarını direkt olarak IGTV ‘ye yüklemelerine izin veren bir butonu test ediyor. Bu buton ile videolarının bir ön izlemesini yayınlarına ve profillerine paylaşmayı da seçebilirler. Yorumlar ve soru etiketleri ne yazık ki IGTV’ye taşınamıyor.

Canlı videoların vakitı genelde 24 saat sonra dolar ve insanlar çekimden sonra bunları kullanmak mümkün duruma getirmek amacıyla mücadele eder. Her vakit içeriğinizi kaydetmenin bir yolu olmasına rağmen, fazlası şahıs onu IGTV’ye ya da diğer bir yere yüklememiştir. Bir buton, IGTV’ye yüklemeyi daha çekici ve basit bir duruma getirebilir. Bu da yalnızca bir canlı akışı kaçırmış izleyicilere yarar sağlamakla kalmaz. Aynı vakitte Instagram ‘ın IGTV’yi Youtube amacıyla daha zorlu bir uzun biçimli içerik rakibine dönüştürmesine yardımcı olur. Bunu gerçekleştirme amacıyla daha çok içeriğe gereksinimi olsa da başarma olsılığı yüksektir.

Şirket IGTV’ye odaklanmaya devam ediyor. Bu yalnızca güncellenen daha iyi oluşturucuları teşvik etmek onun bağımsız IGTV programı ve aynı vakitte izledikleri hikayeleri kendi IGTV içeriği ile ilgili bilgi verin yeteneği verdi. Bu güncelleme, IGTV’yi toplu duruma getirmek ve daha iyi tanıtmak amacıyla Instagram ‘ın bu pandemi vakitını, içeride sıkışıp içeriği izlediğini gösteriyor.

Masa Üstüne Yenilikler;

Şirket ayrıca, kullanıcıların DM’lerine masaüstünden erişim sağlamalarına izin vermeye başladı. Bu da masaüstü tecrübesini program ile daha da karşılaştırılabilir duruma getirmek amacıyla bu kez kullandığını gösteriyor. Instagram ‘ın geride bıraktığımız aydaki bütün ürün haberleri birbirine uymaya başlıyor: Daha çok IGTV içeriği, masa üstünden daha çok erişim ve asli olarak programın gittiği her yerin beraber çalışabilmesi amacıyla programın değişik yönlerinin beraber çalışmasını sağlıyor. Instagram’a yakın vakitte da masaüstünü kullandırmayı çoğaltmak adına canlı yayın özelliği gelmişti.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.