iOS

Instagram, iPhone kullanıcılarını zahmetten çıkaran sorunu çözdü!

Geçtiğimiz günlerde birçok Instagram kullanıcısı platformda yaşadıkları hudut bozucu meseleleri paylaştı. Bunların başında ise Kıssalar özelliğinin beklenildiği üzere çalışmamasından kaynaklanan birtakım sorun yer alıyordu. Ancak Instagram, bugün paylaştığı güncelleme ile sorunu çözdü.

Instagram, Kıssalar için bir güncelleme yayınladı!

Instagram, bugün akşam saatlerinde iOS kullanıcıları ile yeni bir güncelleme paylaştı. Burada temel olarak yanılgı düzeltmelerinin ve performans geliştirmelerinin yapıldığı bildirildi. Yani Öyküler özelliğinde yaşanan sorun çözüldü.

instagram iphone kullanicilarini zahmetten cikaran sorunu cozdu 0 WECPI5mN

Android tarafına şimdi bir güncelleme gelmedi. Ancak Samsung, Xiaomi, Oppo, Realme, Vivo, Tecno, General Mobile ve Reeder gibi Android tarafındaki markaların kullanıcıları bu tip bir kusur aldıklarını paylaşmadı. Lakin siz bu türlü bir durum yaşıyorsanız Play Store üzerinden manuel olarak güncelleme denetimi yapabilirsiniz.

Yaşanan sorunu kabaca tanım etmek gerekirse, izlemiş olduğumuz bir Hikaye’nin listenin sonuna gitmesi gerekirken yeni bir paylaşım varmış ya da güya halde hiç izlememişiz üzere tekrar tekrar birinci sırada karşımıza çıkması olarak belirtebiliriz.

Tabii bu sorunu tüm Instagram kullanıcılarının yaşamadığını belirtelim. Çünkü akıllı telefonun üreticisinden, kullandığı arayüze kadar birçok etken olabilir. Ya da sizin yaşadığınız bir sorun bir diğerinde olmayabilir. Bu tip durumlarda ise uygulamaya geri bildirimde bulunmak en süratli tahlil olacaktır.

Instagram, web için görüşme dayanağı getiriyor!

Sosyal medya üzerinden paylaşım yapan bir uygulama geliştiricisinin söylediğine nazaran Instagram, web ve masaüstü uygulamaları için sesli ve imajlı görüşme özelliğini test ediyor. Önümüzdeki günlerde genel betaya sunulacağı belirtiliyor.

instagram iphone kullanicilarini zahmetten cikaran sorunu cozdu 1 nUXa1Yne

Daha sonra ise gelecek bir güncellemeyle birlikte uygulama olarak bilgisayarlarında kullananlarla paylaşılacak. Tarayıcı üzerinden Direct kullananların ise bir süreç yapmasına gerek kalmayacak. Tıpkı Facebook’ta olduğu üzere yeni özellikleri kullanabilecekler.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Kıssalar özelliğindeki bu sorunu siz de yaşadınız mı? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/instagram-iphone-hikayeler-hata-guncelleme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu