Sosyal Medya

Instagram, içerik üreticilerinin takipçileri ile etkileşime geçmesini sağlayan özelliği kullanıma sundu!

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından Instagram, sunduğu yeni özelliklerle kullanıcı tecrübesini yükseltmeye devam ediyor. Son olarak platform, içerik üreticilerin takipçileri ile etkileşimini artırmasını sağlayan yayın kanalları özelliğini kullanıma sundu.

Instagram’ın yayın kanalları özelliği kullanıma sunuldu!

Çatı şirket Meta, bugün resmi internet sitesinde yayınladığı blog gönderisi ile Instagram’ın yeni yayın kanalları özelliğini duyurdu. Birebir vakitte şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, “Meta Channels” isminde bir yayın kanalı oluşturarak özelliği tanıttı.

instagram icerik ureticilerinin takipcileri ile etkilesime gecmesini saglayan ozelligi kullanima sundu 0

Yayın kanalları özelliği ile içerik üreticileri, oluşturduğu kanaldan takipçileri ile yazı, görsel, görüntü ve hatta anket paylaşabilir. Oluşturulan yayın kanalına yalnızca içerik üreticisi ileti yazabilir. Takipçiler ise sırf iletilere emoji ile reaksiyon koyabilir ve anketlere oy verebiliyor.

İçerik üreticileri takipçilerini öykü yahut link paylaşarak yayın kanalına davet edebilir. Bunun dışında kanal birinci oluşturulduğu vakit tüm takipçilere tek seferlik bir bildirim gitmekte. Kullanıcı bu daveti kabul edebilir yahut reddedebilir. Öte yandan kanaldan çıkmak yahut bildirimleri sessize almak mümkün.

Meta’nın test sürecine dahil edilen toplumsal medya fenomeni Hammod Oh, yayın kanalları özelliği ile ilgili birinci görselleri paylaştı. O denli ki öyküye koyulabilen bir araç ile takipçilerin kanala davet edilebildiğini görebilmek mümkün. Tıpkı vakitte Mesajlar’a gelen Channel kısmı de gözden kaçmıyor. Burada dahil olduğunuz yayın kanallarını görebiliyorsunuz.

Yayın kanalları özelliği, şu anda ABD’de test ediliyor ve sadece birtakım toplumsal medya fenomenlerine sunuldu. Şayet siz de bu özelliği kullanmak istiyorsanız, buraya tıklayarak erken erişim talep sayfasına ulaşabilirsiniz. Öte yandan yakın vakitte dünya genelinde kullanıma açılması bekleniyor.

Peki sizler yayın kanalları özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/instagram-yayin-kanallari-ozelligi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu