Sosyal Medya

Instagram Hikayeler’de tuhaf sorun: Kullanıcılar şikayetçi

Instagram, son vakitlerde hiç olmadığı bir süratte özellik ekliyor ve çıkarıyor. Yakın gelecekte arayüz güncellemesi üzere daha büyük değişiklikleri karşımıza çıkaracak olan platform, bir meseleyle hudut bozmuş durumda. Birtakım Instagram kullanıcılarının şikayeti ile fark edildi ki Instagram, Kıssalar ile ilgili bir sorun yaşıyor. Bu problemden siz de muzdarip olabilirsiniz.

Sorunun Reddit’te paylaşılması ile paylaşıma verilen dayanak büyüdü ve öykülerdeki tecrübesi kötüleştiren sorunun varlığı doğrulandı. Instagram’dan şimdi meseleye dair bir açıklama gelmese de kısa müddette çözülmesi gerektiği kesin.

Instagram Öyküler, izlenen öyküleri tekrar tekrar gösteriyor

Son birkaç gündür Instagram hakkında biriken şikayetlerin ortak bir açıklaması var. Kullanıcılar, izledikleri öyküleri tekrar tekrar gördüklerini söylüyor. Bu hudut bozucu durumun bir yanılgı mı, yoksa platformda daha çok vakit geçirmemiz için yapılmış kasıtlı bir yönlendirme mi olduğu bilinmiyor. Lakin bunun bir sosyal deney olduğunu düşünen kullanıcılar bile var:

Bu hudut bozucu durumun, Instagram’a gelen son güncellemeyle başladığını söyleyenler var. Şayet bu sıkıntıdan uzak durmak istiyorsanız gelen güncellemeyi bir müddet bekletmeyi tercih edebilirsiniz. Şayet sorunu yaşamaya çoktan başladıysanız, Android‘de eski bir sürüme dönme talihiniz olabilir. Fakat iOS kullanıcılarının şimdilik beklemekten diğer yapabileceği bir şey yok üzere görünüyor.

instagram hikayelerde tuhaf sorun kullanicilar sikayetci 0 EjgKmL2G

Instagram, yakın vakitte Öyküler sekmesini kaldırarak içerikleri Akış sayfasına dahil etmeyi planlıyor. Bu değişiklik küçük bir kullanıcı kesminde çoktan yaşanmış olsa da kullanıcıların geneli hala beklemede. İlerleyen haftalarda bizler de farklı bir Instagram arayüzü ile karşılaşabiliriz. Umuyoruz ki bu değişiklik olduğunda daha kusursuz bir tecrübe sunulur.

Kaynak: https://shiftdelete.net/instagram-hikayeler-tuhaf-sorun-kullanicilar-sikayetci

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu