Sosyal Medya

Instagram Hesabı Nasıl Açılır? Hesap Oluşturma Linki – 2022

Günümüzde pek çok farklı toplumsal medya platformu var ve her biri birbirinden tanınan. Lakin bunlar ortasından Meta, eski ismiyle Facebook’un sahibi olduğu Instagram elbet en tanınan toplumsal medya platformudur. Şimdi Instagram’ın dünya çapındaki milyonlarca kullanıcısından biri değilseniz ve sonunda kendinize bir profil oluşturmaya karar verdiyseniz birkaç kolay adımda süratle yeni bir Instagram hesabı açabilirsiniz.

Instagram taşınabilir uygulaması ya da internet sitesi üzerinden benzeri adımları uygulayarak Instagram hesabı açmanız mümkün. Hesabınızı oluşturduktan sonra dilediğiniz üzere profilinizi özelleştirebilir, şifrenizi değiştirebilir ve baktınız olmuyor, hesabınızı istediğiniz üzere kapatabilirsiniz. Gelin Instagram hesabı nasıl açılır, Instagram hesap oluşturma linki nedir adım adım tüm ayrıntılarıyla görelim ve bu platform hakkında bilmeniz gereken birtakım değerli ayrıntılardan bahsedelim.

instagram hesabi nasil acilir hesap olusturma linki 2022 0

Instagram hesabı nasıl açılır?

Adım #1: Instagram taşınabilir uygulamasını indirin
Adım #2: Kaydol yazısına dokunun
Adım #3: E-posta adresinizi ya da telefon numaranızı yazın
Adım #4: Onay kodunu girin
Adım #5: İsminizi yazın
Adım #6: Hesabınız için bir şifre belirleyin
Adım #7: Doğum tarihi ekleyin
Adım #8: Instagram kullanıcı isminizi girin
Adım #9: Kaydol butonuna dokunun
Adım #10: Profilinizi özelleştirin
Instagram şifre değiştirme nasıl yapılır?
Instagram hesap kapatma nasıl yapılır?

Adım #1: Instagram taşınabilir uygulamasını indirin:

Instagram hesap açma süreci için öncelikle iOS ya da Android işletim sistemine sahip taşınabilir aygıtınıza uygun Instagram taşınabilir uygulamasını App Store ya da Google Play Store üzerinden indirmeniz gerekiyor. Hesap açma sürecini Instagram internet sitesi üzerinden de benzeri adımları uygulayarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Adım #2: Kaydol yazısına dokunun:

instagram hesabi nasil acilir hesap olusturma linki 2022 1 2nrZBNhd

Instagram taşınabilir uygulamasını indirip açtığınız vakit karşınıza birinci olarak bir giriş ekranı çıkacak. Şayet daha evvel var olan bir Instagram hesabınız varsa kullanıcı ismi ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Birinci defa bir Instagram hesabı açacaksanız ekranın altında bulunan Kaydol yazısına dokunarak süreci sürdürün.

Adım #3: E-posta adresinizi ya da telefon numaranızı yazın:

instagram hesabi nasil acilir hesap olusturma linki 2022 2

Instagram hesabınızın ana irtibat ve kayıt adresi olarak dilerseniz telefon numaranızı, dilerseniz e-posta adresinizi yazabilirsiniz. İlerleyen vakitlerde Instagram, aslında bu iki bilgiyi de sizden isteyeceği için hangisini verdiğinizin pek de değeri yok. Değerli olan paylaştığınız bağlantı adresini faal olarak kullanıyor olmanızdır.

Adım #4: Onay kodunu girin:

instagram hesabi nasil acilir hesap olusturma linki 2022 3 IJF8fYJF

Instagram hesabınızın ana irtibat ve kayıt adresi olarak e-posta adresinizi ya da telefon numaranızı yazdıktan sonra size bir kod gönderilecek. 6 haneli onay kodu SMS olarak ya da e-posta olarak gelebilir. Onay sayfasına bu kodu yanlışsız bir halde yazarak süreci sürdürün.

Adım #5: İsminizi yazın:

instagram hesabi nasil acilir hesap olusturma linki 2022 4 CvvSVPfV

Instagram hesabı oluşturmanın öteki bir adımı da görünür isminizi yazmanızdır. Görünür isim, kullanıcı ismi değildir. Daha sonra basitçe değiştirebilirsiniz ve istediğinizi yazabilirsiniz. Bu nedenle yalnızca kısaca isminizi yazarak süreci sürdürebilirsiniz. Dilerseniz daha sonra belirlemiş olduğunuz görünür isminizi Profili Düzenle ekranı üzerinden basitçe değiştirmeniz mümkün.

Adım #6: Hesabınız için bir şifre belirleyin:

instagram hesabi nasil acilir hesap olusturma linki 2022 5 LP8HLRd7

Bu adımda oluşturacağınız şifre, Instagram hesabınızı kullandığınız mühlet boyunca profilinizin güvenliğini sağlayacak olan şifredir. Bu nedenle çabuk etmeyin. Güçlü ve eşsiz bir şifre oluşturduğunuzdan emin olun. Instagram şifrenizin şahsî bilgiler içermediğinden emin olun. Dilerseniz daha sonra belirlemiş olduğunuz şifrenizi Ayarlar sayfası üzerinden kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Adım #7: Doğum tarihi ekleyin:

instagram hesabi nasil acilir hesap olusturma linki 2022 6

13 yaşından küçük bireyler Instagram hesabı sahibi olamıyor. Tıpkı formda 16 yaşından küçük kullanıcıların hesabı da varsayılan olarak bilinmeyen hesap halinde oluşturuluyor. Bu nedenle doğum tarihinizi yanlışsız bir halde girmeniz son derece kıymetli.

Adım #8: Instagram kullanıcı isminizi girin:

instagram hesabi nasil acilir hesap olusturma linki 2022 7 CPI1wCwc

Gelelim Instagram hesap açma sürecinin en değerli adımlarından bir adedine. Instagram kullanıcı isminiz son derece değerli. Zira öteki kullanıcılar görünür isminizi sadece profilinize görürken kullanıcı isminizi çabucak her yerde göreceklerdi. Bu nedenle sizi en uygun yansıtan kullanıcı ismini seçtiğinizden emin olun. Dilerseniz daha sonra belirlemiş olduğunuz kullanıcı isminizi Ayarlar sayfası üzerinden değiştirebilirsiniz.

Adım #9: Kaydol butonuna dokunun:

instagram hesabi nasil acilir hesap olusturma linki 2022 8 lZ2hWFUM

Hesap açma sürecinin son adımı olarak Instagram; kullanıcı isminizi soracak, onu istediğiniz vakit değiştirebileceğinizi söyleyecek ve kaydolma sürecini onaylamanızı isteyecek. Kaydol butonuna dokunarak Instagram hesap açma sürecini tamamlayabilirsiniz.

Adım #10: Profilinizi özelleştirin:

Profil özelleştirme adımı, Instagram hesap açma sürecine dahil değil fakat kullanıcılar için son derece değerli. Rehber ve Facebook senkronizasyonu yapabilirsiniz. Kendinize uygun bir profil resmi seçin, bio’nuzu özelleştirin. yeni beşerler keşfedin ve içerikler paylaşarak Instagram’ın tadını çıkarın.

Instagram şifre değiştirme nasıl yapılır?

 • Adım #1: Instagram taşınabilir uygulamasını açın.
 • Adım #2: Profil sayfanızı açın.
 • Adım #3: Sağ üst köşedeki üç çizgi butonuna dokunun.
 • Adım #4: Açılan menüden Ayarlar seçeneğine dokunun.
 • Adım #5: Güvenlik sayfasını açın.
 • Adım #6: Şifre seçeneğine dokunun.
 • Adım #7: Kayıtlı adresinize gelen şifre değiştirme e-postasındaki linki açın.
 • Adım #8: Mevcut şifrenizi girin.
 • Adım #9: Yeni şifrenizi girin.

instagram hesabi nasil acilir hesap olusturma linki 2022 9 KNVL9MVy

Instagram şifre değiştirme süreci için üstteki adımları izlemeniz kâfi. Şayet şifrenizin ele geçirildiğini ya da gereğince güçlü olmadığını düşünüyorsanız kesinlikle bir an evvel şifrenizi değiştirmeniz gerekiyor. Şifre değiştirme süreci sonrası iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini etkin hale getirerek Instagram hesap güvenliğinizi arttırabilirsiniz.

Instagram hesap şifrenizin güçlü ve eşsiz olduğundan emin olun. Küçük harf, büyük harf, sayı ve noktalama işareti kullanın. Şifrenizde şahsî bilgileriniz bulunmasın. Farklı platformlar için farklı şifreler kullanın. Tüm platformlarda iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğinin açık olduğundan emin olun ve en kıymetlisi, Instagram şifrenizi asla öbür bir bireyle paylaşmayın.

Instagram hesap kapatma nasıl yapılır?

 • Adım #1: Buradaki ilişki üzerinden Instagram hesap silme sayfasını açın.
 • Adım #2: Instagram hesap bilgilerinizle giriş yapın.
 • Adım #3: Instagram hesabınızı neden silmek istediğinizi seçin.
 • Adım #4: Instagram hesap şifrenizi tekrar girin.
 • Adım #5: Silme sürecini onaylayın.

instagram hesabi nasil acilir hesap olusturma linki 2022 10 jRvOEFQR

Instagram hesap kapatma yani kalıcı olarak silme süreci için üstteki adımları izlemeniz kâfi. Bu süreci taşınabilir uygulama üzerinden yapamadığınız için taşınabilir ya da masaüstü internet tarayıcınızı kullanmanız gerekiyor. Paylaştığımız Instagram hesap silme ilişkisi esasen kullanmakta olduğunuz aygıta nazaran ya taşınabilir internet tarayıcısında ya da masaüstü internet tarayıcısına açılacaktır.

Instagram hesap silme süreci sonrası hesabınıza 30 gün içinde giriş yapmazsanız profilinize ve hesabınıza ilişkin bilgilerin tamamı silinecektir. Bu süreç geri alınamayacağı için uygulamadan evvel emin olmalısınız. Kalıcı olarak silmek yerine Ayarlar sayfası üzerinden hesabınızı süreksiz olarak kapatarak dilediğiniz vakit tekrar açabilirsiniz.

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformunda Instagram hesabı nasıl açılır sorusunu yanıtladık ve bu platform hakkında bilmeniz gereken kimi değerli ayrıntılardan bahsettik. Instagram kullanıyor musunuz? Fikirlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.webtekno.com/instagram-hesap-acma-link-h122802.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu