Sıradaki içerik:

Fortnite Travis Scott İle Etkinlik Yapacak!

e
sv

Instagram Hayatını Kaybedenler İçin Harekete Geçti!

298 okunma

Instagram’ın yakın vakit evvelce attığı adımlar ile kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya başladığını görmüştük. Genellikle masaüstü sürümü amacıyla direkt mesaj özelliğinin kullanıma açılması çok olumlu karşılanmıştı. Şimdi ise sosyal medya devi karşımıza yeni bir adımla çıkıyor. Instagram anılaştırılmış hesaplar amacıyla yeni planlama getiriyor.

Instagram anılaştırılmış hesaplar amacıyla harekete geçecek

İsabetli sızıntılarıyla daha çok Instagram’ın test ettiği özellikleri meydana çıkartmasıyla bilenen tersine mühendis Jane Manchung Wong, program amacıyla yeni bir ‘’Instagram anılaştırılmış hesaplar’’ hamlesi yapılacağını paylaştı.

Bildiğiniz gibi normalde Facebook üstünde bir süredir kullanımda olan hayatını kaybeden bireylerin sosyal medya hesaplarının anı hesabına dönüştürülmesi Instagram’da biraz daha değişik işliyordu.

Eğer bir sevdiğiniz ya da yakınınız vefat etmişse onun Instagram hesabını anı hesabı yapabiliyorsunuz. Instagram’da tespit edilen bir formu doldurduğunuz taktirde anı hesabına dönüştürülen hesaplara hiçbir şekilde giriş yapılmıyor ve normal hesaplar gibi görünüyordu.

Bunun yanısıra fotoğraflar ve videolar dahil olmak üzere vefat eden bireyin paylaştığı gönderiler Instagram’da kalıyordu. Anıtlaştırılan hesaplar aynı vakitte insanların keşfet alanı gibi herkese açık alanlarda görünmüyor.

Wong’un bulduğu özelliğe göreyse kendi hesabında denediği bu yeni ismim bireyin hesabının altında ‘’anıtlaştırılmış hesap ‘’ ibaresinin bulunmasına niçin oluyor.

Yani normalde başka hesaplardan değişik görünmeyen anıt hesaplar bu yeni atılım ile beraber başka hesaplardan ayrılarak, anıtlaştırılmış hesap ibaresi kazanmış olacak.

Bu özellik Corona virüsü sebebiyle hayatını kaybeden insanların çok sayıda bulunduğu bir dönemde kullanıma sunulacak olmayla kusursuz bir zamanlama olmadığını işaret ediyor olsa da gelişen zamanlarda Instagram’ın yeni alacağı kararları göreceğiz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.