Sosyal Medya

Instagram Eğlenceli Yeni Özellikleri!

Instagram pek çok yeni özelliği deniyor ve test ediyor. Bunların büyük bir kısmını getirmiyor olsa da söz verdiği özelliklerin bir kısmını bünyesine katmış oldu. Yeni Instagram özellikleri hakkında bütün detayları sizlere aktarıyoruz:

Daha duyurulan ve gelen yeni Instagram özellikleri


Instagram bir blog yazısıyla kısa vakit evvelce duyurduğu yeni özellikleri kullananlara sunduğunu paylaştı. Bunlar arasında Watch Together yani Beraber izleme özelliği ile siz ve arkadaşlarınız görünümlü sohbet üzerinden gerçek vakitli olarak IGTV, Reels, TV şovları, filmler ve trend videoları izleyebiliyorsunuz.

Bu özelliği kullanmak amacıyla yapmanız gereken Instagram ya da Messenger’da bir görünümlü sohbet başlatmak ya da Messenger Room sohbeti açmak. Oluşturduğunuz görünümlü sohbetin sağ alt kısmındaki medya simgesine dokunduğunuzda ise önünüze çıkan seçeneklerden birisini seçip izleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra kullanıma açılan bir başka özellik ise sohbet temaları oluyor. TinyTAN adı verdiği sohbet ilişkisini Instagram ve Messenger’da etkinleştirebilirsiniz. Vanish Mode yani bir başka adıyla kaybolan mesajlar özelliği ile beraber bundan sonra konuştuğunuz şahıs ile mesajlarınızın sohbetten çıktıktan sonra kaybolacağına emin olabilirsiniz. Mesajı sayfasını yukarıya kaydırdığınızda bu moda geçebilir ve karşı doğrultuda bu prosedürü uygularsa modu kullanabilirsiniz.

instagram yeni guncelleme teknobizdeyiz
Instagram Eğlenceli Yeni Özellikleri! 4

Instagram’a göre kaybolan mesajlar özelliğinin bütün denetimi kullanıcılarda bunun da olumlu tesiri muhakkak emniyet oluyor. Söz hususu özellik şu an amacıyla ABD ve birtakım ülkelerde kullanımda fakat yakında Avrupa’daki başka ülkelerin de tüketimine açılacak. Küresel olarak gelen keyifli özellikler arasında ise sohbet temaları, özçekim çıkartmaları, özel emoji tepkileri ve belki de en keyiflisi animasyonlu mesaj efektleri oluyor.

Insatgram yeni ozellikler teknobizdeyiz
Instagram Eğlenceli Yeni Özellikleri! 5

Bir mesajı göndermek için yazdığınızda sol kısımda bir büyüteç simgesi çıkıyor. Bunu kullanarak atacağınız mesajı alevler içinde bırakabilir ya da kalplerle doldurabilirsiniz ya da bir hediye kutusu içinde mesajınızı gönderebilirsiniz.

Şu an için söylenen ve yeni gelen Instagram özellikleri bu şekilde. Bu güncelleme ile artık arkadaşlarınıza ve ailenize Instagram veya Messenger üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve sohbetlerinizde eğlenceli mesajlar yazabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu