Sosyal Medya

Instagram efekt bulma nasıl yapılır? Filtre kaydetme

Toplumsal medya platformları yüz filtreleri ve efektleri sayesinde kullanıcıların daha fazla ilgisini çekiyor. Şeklinize uyan bir Instagram efekti bulduğunuzda arkadaşınıza gönderebilir, platformda paylaşabilir ve toplumsal medyanın tadını çıkarabilirsiniz. Bilhassa aradığınız bir konsept yahut fikir varsa Instagram’da yeni efektleri bulmak güç olabilir. İşte Instagram efekt bulma nasıl yapılır? sorusunun cevabı!

Instagram’da istediğim efekti nasıl bulurum?

Instagram filtreleri; dev markalardan ferdî hesaplara kadar onlarca hesap tarafından kullanılıyor. Instagram’ın ön plana çıkardığı efektleri kullanmak nispeten kolay olsa da, yenilerini bulmak ve bunları kaydetmek biraz daha uğraştırıcı olabilir.

En çok beğenilen İnstagram efektleri 1

Instagram Efekt Galerisini kullanarak efekt bulma

Android yahut iOS aygıtınızda Instagram uygulamasını açtıktan sonra şu adımları izlemelisiniz:

  • Adım 1: Ana sayfada Instagram kamerasına erişmek için sağa kaydırın yahut haber akışınızın üst kısmındaki “Öykü” simgesine tıklayın.
  • Adım 2: ‘Efektlere Göz At‘ seçeneğini bulmak için kameranın dairesel menüsünde en sağ kısma ilerleyin.
instagram efekt bulma nasil yapilir filtre kaydetme 1 XiDj6mTe
  • Adım 3: Efekt Galerisini açmak için ‘Efektlere Göz At’ butonuna tıklayın.
  • Adım 4: Efekt Galerisine girdikten sonra, filtrelerden rastgele birine dokunabilir ve Instagram Kıssanızda kullanmak için ‘Dene’ butonuna tıklayabilirsiniz.

Şayet filtre hoşunuza giderse ‘Gönder‘ seçeneğini kullanarak arkadaşlarınıza gönderebilir yahut indir butonuna tıklayarak galerinize kaydedebilirsiniz.

Instagram Öyküsünden efekt bulma

Kıssalar aracılığıyla Instagram filtreleri bulmak da aslında hayli kolay. Yapmanız gereken birkaç adımlık süreç şu biçimde:

  • Adım 1: Efekt kullanan bir Instagram Öyküsü bulun.
  • Adım 2: Öykünün sol üst köşesindeki efekt ismine dokunun.
  • Adım 3: Açılan pencerede “Dene” yahut “Kaydet” butonuna tıklayın.
instagram efekt bulma nasil yapilir filtre kaydetme 2 M7mLyLdl

Instagram hesabından efekt bulma

Merak ettiğiniz efektlere Instagram hesapları üzerinden erişebilirsiniz. Bir içerik oluşturucunun Instagram profili üzerinden efektlerini deneyebilirsiniz.

  • Adım 1: Instagram profilini bulun ve ızgara kısmındaki ışıltılara dokunun.
  • Adım 2: Hesap sahibi tarafından oluşturulan filtrelerden istediğinizi seçin.
  • Adım 3: Filtreyi denemek yahut indirmek için aşağıdaki butonları kullanın.
instagram efekt bulma nasil yapilir filtre kaydetme 3 9NnSqKLT

Artık beğendiğiniz filtreyle fotoğraf çekebilir yahut görüntü kaydedebilirsiniz. Lakin Instagram’da kullandığınız bu efektin hesap sahibi tarafından yapıldığını ve platformdan silinebileceğini de göz gerisi etmeyin.

Instagram’da kaydettiğim efektler nerede?

Instagram’da sevdiğiniz filtreleri bulduktan sonra daima kullanmak yahut arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz kaydetmek mantıklı olacaktır. Bulduğunuz efekti kaydederseniz hesabınıza özel bir koleksiyon oluşturulacaktır.

Instagram’da kaydedilen efektlere ulaşmak için Efekt Galerisine gidin ve üst satırda yer alan başlıklar ortasından “Kaydedilenler” kısmına dokunun.

instagram efekt bulma nasil yapilir filtre kaydetme 4 VU6EVtGI

Kaydettiğiniz filtreler ayrıyeten Kıssa yahut Reels kaydetme sayfasındaki dairesel menüde de yer alır. Kaydedilen efektlere menünün sol tarafında sıralanır, bu menüden süratlice seçim yapabilirsiniz.

Pekala ya siz Instagram efekt bulma konusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/instagram-efekt-bulma

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu