Sıradaki içerik:

iPhone 12 Pro Max Tasarımı İçin Yapılan Yeni Çentik!

e
sv

Instagram DM için Yeni Özellik: WhatsApp Gibi Olacak

597 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram DM amacıyla yeni bir özellik yolda gibi görünüyor. Facebook doğrulusunda geliştirmeleri devam eden Instagram mesajlar, bundan sonra bir mesajlaşma programı gibi tecrübe sunabilecek. WhatsApp özelliği kazanacak olan Instagram DM, çok daha kullanımı kolay bir duruma gelecek.

Bilindiğiniz üzere Facebook; WhatsApp ve Instagram‘ı satın almıştı. Her bir uygulamaya has olan özellikleri, başka uygulamaya da uygulayan firma, mesajlaşma konusu ile ilgili kullanıcıların bir numaralı tercihi olmuş durumda.

Instagram DM kullanıcı arkadaşı özellik kazanıyor


Sosyal medya vasıtasıyla insanlar etkileşim kuruyor. En çok sarfedilen uygulamalar ise WhatsApp ve Instagram olarak ilgi çekiyor. Mesajlaşmak amacıyla WhatsApp’ta telefon numaralı gerekliyken, Instagram’da rastgele bir şart yok. Kullanıcılarının daha rahat mesajlaşması amacıyla çalışmaları devam ettiren Facebook, Instagram DM içi iki yeni özelliği kullanıma almaya hazırlanıyor.

Bu özelliklerden ilki, mesaj yönlendirme olacak. Uzun süredir WhatsApp’ta tespit edilen bu özellik yardımıyla, gelen bir mesajı değişik bir şahsa direkt göndermek olası duruma gelmişti. Sonuç olarak kullanıcılar kopyala-yapıştır prosedürü yapmadan mesajı paylaşabilme imkânına sahip. Bu özellik yardımıyla de Instagram’da mesajlar daha basit paylaşılır duruma gelecek.

Diğer özellik ise mesaja özel yanıtlama. Genellikle takım konuşmalarında anlaşılabilirliği artıran bu özellik, Instagram’da da yer alacak. Gelen bir mesajı seçip, onu etiketleyerek yanıt gönderilecek. Bu da kalabalık mesaj içersinde cevabın doğru ve anlaşılır şekilde gönderilmesini sağlayacak.

Bilindiği gibi geçen zamanlarda de Instagram mesajlar internet üzerinden erişilebilir duruma gelmişti. Bu özellik uzun vakittir bekleniyordu.

Yukarıda bildirdiğimiz özellikler şimdilik deneme aşamasında. Yakın vakitte tüm kullananlara ulaşması bekleniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.