Instagram DM için Yeni Özellik: WhatsApp Gibi Olacak

2 dk


Instagram DM amacıyla yeni bir özellik yolda gibi görünüyor. Facebook doğrulusunda geliştirmeleri devam eden Instagram mesajlar, bundan sonra bir mesajlaşma programı gibi tecrübe sunabilecek. WhatsApp özelliği kazanacak olan Instagram DM, çok daha kullanımı kolay bir duruma gelecek.

Bilindiğiniz üzere Facebook; WhatsApp ve Instagram‘ı satın almıştı. Her bir uygulamaya has olan özellikleri, başka uygulamaya da uygulayan firma, mesajlaşma konusu ile ilgili kullanıcıların bir numaralı tercihi olmuş durumda.

Instagram DM kullanıcı arkadaşı özellik kazanıyor


Sosyal medya vasıtasıyla insanlar etkileşim kuruyor. En çok sarfedilen uygulamalar ise WhatsApp ve Instagram olarak ilgi çekiyor. Mesajlaşmak amacıyla WhatsApp’ta telefon numaralı gerekliyken, Instagram’da rastgele bir şart yok. Kullanıcılarının daha rahat mesajlaşması amacıyla çalışmaları devam ettiren Facebook, Instagram DM içi iki yeni özelliği kullanıma almaya hazırlanıyor.

Bu özelliklerden ilki, mesaj yönlendirme olacak. Uzun süredir WhatsApp’ta tespit edilen bu özellik yardımıyla, gelen bir mesajı değişik bir şahsa direkt göndermek olası duruma gelmişti. Sonuç olarak kullanıcılar kopyala-yapıştır prosedürü yapmadan mesajı paylaşabilme imkânına sahip. Bu özellik yardımıyla de Instagram’da mesajlar daha basit paylaşılır duruma gelecek.

Diğer özellik ise mesaja özel yanıtlama. Genellikle takım konuşmalarında anlaşılabilirliği artıran bu özellik, Instagram’da da yer alacak. Gelen bir mesajı seçip, onu etiketleyerek yanıt gönderilecek. Bu da kalabalık mesaj içersinde cevabın doğru ve anlaşılır şekilde gönderilmesini sağlayacak.

Bilindiği gibi geçen zamanlarda de Instagram mesajlar internet üzerinden erişilebilir duruma gelmişti. Bu özellik uzun vakittir bekleniyordu.

Yukarıda bildirdiğimiz özellikler şimdilik deneme aşamasında. Yakın vakitte tüm kullananlara ulaşması bekleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

55
7 Paylaşım, 55 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir