Sosyal Medya

Instagram çöktü mü? Giriş yapılamıyor!

Yakın süre içerisinde çökmüş olan sosyal medya platformu Instagram tekrar çöktü. Sorun, hem hesap girişi yaparken hem de fotoğraf ya da hikaye yüklemesi yaparken kendini gösteriyor. Giriş yapmayı deneyen kullanıcılar bir süredir hata mesajı ile karşı karşıya kalıyor.

sd

Bir kez daha Instagram çöktü 

Zaman zaman düzelmesine karşın, sorun devam ediyor. Giriş yapmayı deneyen kullanıcılar şu hata mesajı ile karşılaşıyorlar: “Instagram’a bağlanamadık. İnternete bağlı olduğundan emin ol ve tekrar dene.” bu konuda anlık olarak sunucu problemiyle karşı karşıya kalan Instagram tekrar çöktü diyebiliriz.

Downdetector haritasına baktığımızda Türkiye’nin de söz konusu çökmeden etkilendiğini görüyoruz. İlk olarak İngiltere ve ABD’de başlayan kesintiler zaman içinde farklı ülkelere de yayılmış durumda. Dünya çapında binlerce kullanıcı tarafından sorunlar rapor edilmeye devam ediyor.

Bildirilen sorunların yüde 50’si iOS uygulamasından yüzde 41’i ise Android uygulamasından geliyor. Söz konusu sorun 16:45’ten itibaren devam ediyor. Birçok kullanıcı fotoğraf yüklemeye ya da hikaye eklemeye çalışırken benzer sorun ile karşılaşıyor. Ayrıca kullanıcılar mesaj gönderememe durumuyla da karşılaşabiliyor.

Son dönemde bir dizi sorunla karşılaşan Instagram yine çökme problemiyle gündeme geldi. Daha önce yaşanan bazı çökme sorunları saatlerce çözülememişti.

Daha önce Instagram ile birlikte Facebook ve WhatsApp‘ta da benzer sorunlar yaşanmıştı. Ancak son çıkan sorunun yalnızca Instagram cephesinde olduğu görülüyor. Şimdilik Facebook ve WhatsApp tarafında herhangi bildirilmiş bir sorun yok.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu