Instagram Anahtar Kelime Aramaları Gelişiyor: Yeni Özellik

2 dk


Instagram anahtar kelime aramaları için kolları sıvıyor. Yeni desteğin verileceği duyuruldu. Instagram Facebook’a geçtiği andan itibaren farklı özellikler kazanmaya başladı. Instagram tarafında yeni buton değişikliği kullanıcılar tarafından pek de hoş karşılanmamışken, yeni ve gerçekten de kullanıcıların işine yarayacak bir özellik geliyor. Instagram nihayet anahtar kelimeleri kullanarak arama yapma yeteneğini geliştiriyor.

Instagram anahtar sözcük aramaları gelişiyor


Instagram’da sadece etiketleri ya da hesap isimlerini kullanarak arama yapabilme günleri nihayet sona eriyor. Instagram anahtar sözcük aramaları amacıyla destek ekleyeceğini duyurdu. Bu özellik ilk olarak birkaç ülkede programın İngilizce tabanlı versiyonundaki kullananlara sunuluyor. Şu an amacıyla tüm kullananlara sunulup sunulmayacağı belirsiz olan özellik bir süredir bekleniyordu ve isteniyordu da.

Instagram kullanıcıları bu özelliğe kadar fazlalıkla etiket kullanarak içerik arayabiliyordu. Bu da birtakım hallerde faydalı olsa da dilediğiniz fotoğraf ya da videolara ulaşmayı zorlaştırabiliyordu. Anahtar sözcük arama amacıyla şu an sahip olunan olan seçeneklere yenileri ekleniyor. Instagram The Verge’e, paylaşımlarda sarfedilen başlıklar da dahil olmak üzere, anahtar sözcük aramalarında hangi içeriğin sunulduğunu saptamak amacıyla aniden çok etken kullanacağını doğruladı. Yüksek kaliteli içeriği sonuçların en üzerine taşımak amacıyla suni zekanın makine öğrenimine başvurulacak.

Görünüşe göre Instagram, belirli terimler amacıyla anahtar sözcük aramalarını sınırlamayı planlıyor. Bir Instagram sözcüsü ise genel ilgi konularını ve kurallarını ihlal etmeyen başka anahtar sözcükleri arayabileceğini söyledi. Anahtar sözcük araması şu anda ABD, Kanada, İngiltere gibi ülkelerdeki kullananlara sunuldu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

62
8 Paylaşım, 62 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir