Sosyal Medya

Instagram açıkladı: Reels yenileniyor!

Dünyanın en büyük toplumsal medya platformlarının başında gelen Instagram, üzerinde çalıştığı yeniliklerle kullanıcılarının tecrübelerini arttırmayı hedefliyor. Bu amaç doğrultusunda son yıllarda Reels özelliği üzerinde duran platform, bu özelliğin alanını genişletiyor.

15 dakikadan kısa Instagram görüntüleri artık Reels olarak paylaşılacak

Instagram’ın bir müddettir görüntüler ve Reels paylaşımları için yeni düzenlemeler üzerinde çalıştığı gelen haberler ortasındaydı. Platform, bugün bu hususa açıklık getirdi. Yapılan açıklamaya nazaran 15 dakikadan kısa yeni görüntü gönderileri, artık Reels olarak paylaşılacak.

Instagram, aslında bu özelliği birkaç haftadır deniyordu. Test sürüşünden onay alan özellik önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara dağıtılmaya başlanacak. Platform, değişikliğin temel fikrini “Instagram’ın daha sürükleyici ve tam ekran bir tecrübe sunma gayretlerinin bir parçası” olarak açıklıyor.

instagram acikladi reels yenileniyor 0 yBXp4i9j

Instagram, son yıllarda görüntülerdeki mühletlerin uzaması tarafında çalışmalarıyla isminden kelam ettiriyor. Öncelikle Reels’lerin süresini uzatan sonra da tam ekran yapan şirket artık ise görüntü karmaşasını bu atağı ile ortadan kaldırabilir. Daha uzun görüntüler için ise IG TV platformdaki yerini koruyacak. O denli ki platform, geçtiğimiz aylarda Öyküler müddetini arttırmıştı.

instagram acikladi reels yenileniyor 1 87zgpZzF

Kullanıcıların platform içi tecrübelerini arttırmak isteyen şirket, DM üzerinden alışveriş yapılabilmesinin önünü açmayı planlıyor. Öte yandan Instagram, kullanıcıların etraflarındaki tanınan etiketli pozisyonları keşfetmeleri için Haritalar üzerinden popüler konumlar özelliğini test ediyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

Kaynak: https://shiftdelete.net/instagram-reels-yeniligi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu