Gündem

İngiltere Merkez Bankası: Blok zincirinin benimsenmesi çok karmaşık!

İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe, 28 Eylül Çarşamba günü, kripto varlıklarının temeli olan blok zinciri teknolojisinin, tüm finansal piyasalarda hızlı ticaret ve uzlaşma sağlamak için kullanılmasının, gerektireceği sorunlar göz önüne alındığında istenmediğini söyledi.

İngiltere Merkez Bankası: Blok zincirinin benimsenmesi çok karmaşık!

Reuters’in 28 Eylül’de bildirdiğine göre, Cunliffe’ye göre, ticaret ve uzlaşma yeniliklerinin düzenleyicilerin gözünde mevcut sistem kadar sağlam olduğundan emin olmak önemlidir.

Anında uzlaşma için bir işlemin gerçekleştirildiği anda eldeki nakit ve menkul kıymetlerin gerekli olduğunu da sözlerine ekledi. Blockchain tabanlı platformların ve mevcut teknolojinin birlikte nasıl çalışacağı belli değildi.

Cunliffe, finans sektörü kuruluşu AFME tarafından düzenlenen bir konferansta şunları söyledi:

“Hataları harekete geçmeden önce tespit etmek veya düzeltmek için zaman yok. Kısacası, tüm piyasalarda tamamen anlık ticaret ve uzlaşma istemeyebiliriz.”

ingiltere merkez bankasi blok zincirinin benimsenmesi cok karmasik 0 Muf9H1yO

Geçerli kurulum

Şu anda hisse senedi ve tahvil işlemleri işlemden iki iş günü sonra kapatılmaktadır. Bu, riskli risklere ve ara dönemde bankaların marj ve sermaye için nakitle karşılaması gereken önemli piyasa hareketlerinin olasılığına yol açar.

Sonuç olarak, Amerika Birleşik Devletleri bunu bir iş gününe indirmek için hedef tarih olarak Mart 2024’ü belirledi ve Avrupa’ya da aynısını yapması için baskı yapıyor.

Bu arada, maliyetleri ve riskleri azaltmak amacıyla, hızlı ticaret ve anlaşmaların yapılması için dağıtılmış defter teknolojisi veya blok zincirinin kullanımını test etmek için şu anda pilot programlar uygulanmaktadır.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/ingiltere-merkez-bankasi-blok-zincirinin-benimsenmesi-cok-karmasik-63348535a9b2c657391e3191

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu