Kripto Para

IMF, Kriptoyu Düzenlemeye Sıcak Bakıyor!

IMF Genel Müdürü Kristalina Georgieva, kripto para ünitelerini büsbütün yasaklamaktansa düzenlemenin daha güzel bir tercih olduğunu bildirdi.

Hindistan’da düzenlenen G20 toplantısının oturum sürecinde Georgieva, firmanın kripto para ünitelerine ilişkin maniler getirmektense onlar ismine düzenleme oluşturmanın daha uygun bir fikir olduğunu belirtti. Uluslararası Para Fonu, direkt olarak kripto bölümünü ele alarak bir yasak uygulamaktansa, kripto varlıkları değiştirip düzenleyerek daha optimal bir hale getirmeyi savundu.

imf kriptoyu duzenlemeye sicak bakiyor 0 9cwCZEnT

IMF, Kripto Varlıkları Büsbütün Yasaklamaaı Reddediyor!

Hindistan’da düzenlenen finansa dayalı G20 toplantısının akabinde Georgieva, kriptoya dair direkt olarak yasaklamaların gelmesinden fazla kripto varlıklara farklılıklar ve düzenlemeler katarak elverişli olmalarını hedeflediğini belirtti.

Yapılan toplantılarda Birleşmiş Milletler Finans Kurumu’nun dijital varlıklara nasıl baktığını ve düzenleme olarak planlarını belirten Georgieva, dijital varlıklara olan görüşünü belirterek yıkıcı olarak değil yapan halde yaklaştığını tabirlerine ekledi.

Georgieva, gerçekleşen toplantılarda kanıları şu formda lisana getirdi;

“Dijital varlıklar konusunun düzenlenmesinden yanayız, ve bu niyetimiz öncelikli gelecektir.”

IMF Genel Müdürü, yaptığı açıklamalar sonucu kripto yatırımcılarının dikkatini üzerine çekmiş durumda.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/imf-kriptoyu-duzenlemeye-sicak-bakiyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu