Gündem

İmamoğlu Hakkında Hata Duyurusu! Karadeniz Gezisi İncelenecek

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu hakkında Rize, Artvin ve Trabzon seyahatlerinde kamu kaynaklarının, şahsî siyasi faaliyetler kapsamında kullanılıp kullanılmadığının tespiti gayesiyle kabahat duyurusunda bulunuldu.

imamoglu hakkinda hata duyurusu karadeniz gezisi incelenecek 0 adtMpkqm

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına, avukat Aydın Hükümran tarafından sunulan kabahat duyurusu dilekçesinde, İmamoğlu’nun, İBB kaynaklarını seçilmiş olduğu vilayet hudutları dışında, siyasi gaye ve saiklerle sarf etmiş olduğunun kamuoyuna yansıdığı anımsatılarak, bu konuların araştırılması talep edildi.

İmamoğlu’nun ‘2023 yılında yapılacak seçimlerde devlet başkanlığı adaylığına dair bir kararı var ise İBB Başkanlığından istifa etmesi gerektiği’ belirtilen dilekçede, şunlar kaydedildi:

‘Oysa, seçilmiş belediye başkanlığı unvanı ve misyon müddetince, çalışma gün mesaisini, uhdesinde bulunan tüm kamu kaynaklarını, bulunduğu vilayette yaşayan halkın huzur ve sükunu için harcama yerine, gerek mesaisini ve gerekse seçilmekle elde ettiği kamu kaynaklarını, ferdî siyasi emel ve saiklerine sarf etmiş olduğu kamuoyuna yansımıştır. Bu savların araştırılmasını talep ediyorum. Bu ise vazifesi berbata kullanmaktır.’

Tespit edilmesi durumunda kamu ziyanının giderilmesi talep edildi

imamoglu hakkinda hata duyurusu karadeniz gezisi incelenecek 1 XfYX2Gu1

Seçilmiş bireylerin kendilerini seçenlere karşı şeffaflık içerisinde, hukuk devleti ve demokrasi normlarına uygun hareket etmesinin asıl maksat olduğu lisana getirilen dilekçede, ‘Bu gaye, çocuklarımızın, millet olarak geleceğimizin teminat altına alınmasıdır. Sayın savcılık makamlarınızca, şüphelinin ilgili tarihte Rize, Çayeli, Pazar, Ardeşen, Fındıklı ve Artvin Arhavi, Hopa, Kemalpaşa ve Trabzon ziyareti/mitingi olarak kamuoyuna yansımış bir dizi siyasi faaliyetlerinde, İstanbul Belediyesi kamu kaynaklarının ferdî siyasi faaliyetler kapsamında bir kuruş dahi sarf edilip edilmediğinin, bir bardak su dahi olsa araştırılmasını, şayet tespit edilmesi durumunda kamu ziyanının giderilmesini hürmetle arz ve talep ediyorum.’ sözleri kullanıldı.

Kaynak: https://onedio.com/haber/imamoglu-hakkinda-suc-duyurusu-karadeniz-gezisi-incelenecek-1066195

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu