Gündem

İmamoğlu, Erdoğan’ın Memleketi Rize’de Hangi İletileri Verdi?

Bayramda Karadeniz cinsine çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu ‘Bu milletin en az yüzde 60’ının bir değişim istediği ortamda daima birlikte başaracağız göreceksiniz’ dedi.

imamoglu erdoganin memleketi rizede hangi iletileri verdi 0 QRA3dsmt

Fotoğraf: Twitter / @ekrem_imamoglu

Ekrem İmamoğlu eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte Karadeniz’de bayramlaşma çeşidine çıktı. 

Birinci durakları Rize olan İmamoğlu çiftinin yarın memleketleri Trabzon’a gitmeleri bekleniyor.

Rizeli gazeteci İsmail Saymaz da İmamoğlu’nun gezisini takip edenler ortasında. ????

“Adaylığını koy, çekinme”

imamoglu erdoganin memleketi rizede hangi iletileri verdi 1 O36NbWcr

Fotoğraf: Twitter / @ismailari_

Sabah saatlerinde Trabzon Havalimanı’na inen ve partililer tarafından karşılanan İmamoğlu, Rize’nin İyidere ve Derepazarı ilçelerinde vatandaşlarla buluşup bayramlaştı.

Derepazarı’nda bir vatandaş İmamoğlu’na ‘Adaylığını koy, çekinme’ dedi.

????

İmamoğlu daha sonra Rize kent merkezindeki 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda otobüs üstünde bir konuşma yaptı. Konuşmasında AKP’li lokal idareye de çatan İmamoğlu, “Bunlar da daima ağacı beton ediyor” dedi. ????

“İttifak masasının en güçlü neferi olacağım”

imamoglu erdoganin memleketi rizede hangi iletileri verdi 2 J8mAcAa7

Fotoğraf: DHA

6 muhalefet partisinin bir ortaya gelmesine ilişkin İmamoğlu, ‘İşte bugün Türkiye’de farklı siyasi görüşler bir ortaya geldi. Memleketin tekrar özgürleşmesi için tekrar insanların özgürce fikirlerini ortaya koyabilmesi, ‘tekrar ben çalışırsam olur’, ‘dayım, halam, teyzem torpilim olursa olur’ değil; ‘ben okursam olur’, ‘ben çalışırsam olur’ diye bir gençlik umutlu dolsun, diye bir ittifak masası kuruldu. 

Ben de o ittifak masasının bütün o 6 önderin ortaya koyduğu niyetin İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri olarak en güçlü neferi olacağım. Hepinizin huzurunda kelam veriyorum’ dedi.

Milletin yüzde 60’ının değişim istediğini kaydeden İmamoğlu, ”Herkesin oyuna talibim’ demiştim ve günün sonunda tahminen de tarihin en yüksek oyunu alarak İstanbul’un belediye lideri seçildim. Artık de bu milletin en az yüzde 60’ının bir değişim istediği bir ortamda daima birlikte başaracağız, göreceksiniz. 

Bu masanın ve birlikteliğin en büyük vaadi; barıştır, huzurdur, bir ortada milletçe dimdik ayakta olmaktır. Gençlerine fırsat vermektir, tarımda üreticinin yanında olmaktır, çay üreticisinin yanında olmaktır, üreten her insanın yanında olmaktır, bayanın yanında olmaktır, gencin yanında olmaktır, annenin yanında olmaktır; annenin, babanın çocuklarının geleceğinden dert duyduğu değil umutla onlara yol çizdiği bir sürecin yanında olmaktır. O bakımdan güçlü bir birliktelik içindeyiz. Siyasi görüşlerinden ötürü kimseye yan gözle bakmayın, bakanları uyarın‘ diye konuştu.

İmamoğlu’nun konuşması sırasında alanda bir binaya ‘Kahrolsun PKK ve bütün işbirlikçileri’ yazılı pankart asıldığı da görüldü.

imamoglu erdoganin memleketi rizede hangi iletileri verdi 3 cqAlHIi5

Fotoğraf: DHA

imamoglu erdoganin memleketi rizede hangi iletileri verdi 4

Fotoğraf: DHA

İmamoğlu’nun buradaki konuşmasının tamamı ????

Ziyaretlerine Ardeşen ilçesiyle devam eden İmamoğlu’nun yolu bir vatandaş tarafından iş makinesiyle kesildi. ????

????

Kaynak: https://onedio.com/haber/imamoglu-erdogan-in-memleketi-rize-de-hangi-mesajlari-verdi-1065183

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu