Gündem

İddia: Bitcoin o tarihe kadar 12 milyon doları aşacak!

Kripto yatırım şirketi Parallax Digital’in kurucusu Robert Breedlove, Bitcoin’in ( BTC ), esas olarak doların satın alma gücündeki düşüş nedeniyle gelecekte önemli bir artış kaydetme şansına sahip olduğunu öne sürdü.

İddia: Bitcoin o tarihe kadar 12 milyon doları aşacak!

Breedlove’a göre, 13 Eylül’de Altcoin Daily podcast’inde bir görünüm sırasında, modeli Bitcoin’i 2031 yılına kadar 12,5 milyon ABD Doları’ndan, bugünün satın alma gücüne dayalı olarak 1 milyon ABD Dolarına eşdeğer bir değerde ticarete yerleştiriyor.

“Bugün bu tahminin arkasında olacağım. DXY’nin [ABD doları endeksi] son ​​zamanlarda çok yükseldiğini biliyorum ama bu şeyin bozulmadan önce dalgalanmasını bekliyorum. Eğer durum buysa, 2031 yılına kadar Bitcoin başına 12,5 milyon ABD doları değerinde eşleşen bir Bitcoin fiyat tahminim var.”

Dolar alım gücünde düşüş

Doların aşırı şişirildiğini ve 2035 yılına kadar potansiyel olarak sıfıra düşeceğini belirtiyor.

“Bir uyarı, bunun 2020 dolarında yalnızca 1 milyon dolarlık bir Bitcoin fiyatı olacağı, bu yüzden tahminde bulunduğum zaman 2020’nin satın alma gücü, Bitcoin’de 1 milyon ABD dolarına eşdeğer olacaktır” diye ekledi.

Ayrıca Breedlove, dolar sıfırın altına düştüğünde artık Bitcoin’i fiyatlandırmaya gerek kalmayacağını kaydetti.

İlginç bir şekilde, eski hedge fon yöneticisinin duyguları, doların çoğu küresel fiat para birimine karşı aşırı koştuğu bir dönemde geldi. Özellikle, daha fazla yatırımcı Bitcoin’e yatırım yapmak için yerel para birimlerinden vazgeçtiği için durum Bitcoin’in lehine çalışıyor gibi görünüyor.

Sonuç olarak, Bitcoin, 29 Eylül itibariyle 42.68 milyar dolara ulaşan ticaret hacminde bir artış kaydetti.

iddia bitcoin o tarihe kadar 12 milyon dolari asacak 0 Rqahguqs

Bitcoin’in karşı karşıya olduğu diğer tehditler

Bitcoin üzerinde bir yükseliş duruşuna sahip olmasına rağmen, Breedlove daha önce varlığın birkaç siyah kuğu olayı tarafından silinme tehdidiyle karşı karşıya olduğunu tahmin etmişti.

Finbold tarafından bildirildiği üzere Breedlove, belirli bir olayı belirlemenin zor olduğuna, ancak hash oranını kökten azaltan herhangi bir olayın potansiyel olarak Bitcoin’in silinmesine yol açacağına dikkat çekti.

Ayrıca, düzenleyici yönün Bitcoin’in geleceğinde anahtar olduğuna dikkat çekti. Bitcoin geleneksel finans sektörünün varlığını tehdit ederse , düzenleyicilerin devreye girebileceğini kaydetti.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/iddia-bitcoin-o-tarihe-kadar-12-milyon-dolari-asacak-633b25f67196bb666d30bbc0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu