Gündem

İddia: Bitcoin 4 ay içinde doları çökertecek!

Federal Rezerv’in faiz oranlarını tarihi seviyelere yükseltmesinin ardından dolar, diğer küresel fiat para birimlerinin pahasına değer kazanarak olumlu tepki verdi. Özellikle İngiliz sterlini, dolar karşısında zayıf performans gösteren para birimleri arasında yer alıyor.

İddia: Bitcoin 4 ay içinde doları çökertecek!

Doların güçlü performansına rağmen, ‘Rich Dad, Poor Dad’ adlı kişisel finans kitabının yazarı Robert Kiyosaki, ABD para biriminin gücünün kısa ömürlü olacağına inanıyor.

1 Ekim’deki bir tweet’te Kiyosaki, doların 2023’ün başlarında potansiyel olarak çökeceğini belirtti ancak gümüşün olası bir dolar çöküşünü engellemek için alternatif bir varlık olabileceğini öne sürdü.

“ABD doları İngiliz Sterlini’ni takip edecek mi? olacağına inanıyorum. Fed’in dönmesinden sonra ABD dolarının Ocak 2023’e kadar çökeceğine inanıyorum. ABD Doları’ndaki çöküşten kâr etmek için çok daha fazla ABD gümüşü Buffalo mermisi aldım. Gümüş bir pazarlıktır” dedi Kiyosaki.

Kiyosaki, daha önceki bir tweet’te ABD ve İngiltere’nin finansal piyasalara taşabilecek tarihi bir bağı paylaştığını da öne sürdü.

“AMERİKA’NIN DOĞUM YERİ YENİ İNGİLTERE’DİR. Eski İNGİLTERE bu hafta öldü. Eski İngiliz Sterlini ve eski İngiliz emekli maaşları bu hafta öldü. Sırada Amerika’nın YENİ İNGİLTESİ mi? Kazaların zenginleri daha da zenginleştirdiğini unutmayın. Old English of Old England gibi kurban olmayın. YENİ bir güçle düşün ve hareket et” dedi.

iddia bitcoin 4 ay icinde dolari cokertecek 0 IR231i6u

Olası piyasa çöküşü

Kiyosaki’nin dolardaki son duruşu, daha önce küresel piyasaların büyük olasılıkla ‘felaket bir çöküş’ yaşayacağı ve yatırımcıların doları ele geçirmeden önce kripto para birimlerine girmeleri gerektiği konusunda uyarmasının ardından geldi.

Aynı zamanda, Kiyosaki daha önce doların sonunu tahmin etmişti ve sahte para olarak adlandırırken yatırımcılara gümüşü tercih etmelerini tavsiye etti ve bunun yaklaşık 500 dolara yükselebileceğini söyledi.

Genel olarak, diğer fiat para birimleri, ilgili merkez bankaları Fed politikalarına ayak uydurmaya çalıştıkça düşüyor. Özellikle, oranların düşürülmesi, hızla yükselen enflasyon için kıyameti yazacağından, Fed’in yürüyüş programına devam edeceğine dair işaretler var.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/iddia-bitcoin-4-ay-icinde-dolari-cokertecek-633b29ed6867624fda202e6b

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu