Sosyal Medya

İçerik oluşturucularına müjde: Instagram, Reels için iki yeni özellik getiriyor!

Toplumsal medya devi Instagram, bilhassa içerik oluşturan hesapları ve markaları ilgilendiren iki yeni Reels özelliği test etmeye başladı. Yeni işlevler, başka ayrı iki kullanıcı tarafından fark edildi ve Twitter’da paylaşıldı. Toplumsal medya platformlarıyla ilgili haber paylaşımı yapan Matt Navarra da bu paylaşımları Retweet etti ve bu sayede ortaya çıktı. Pekala, Instagram’ın test ettiği iki yeni özellik nedir ve ne işe yarayacak? Habere daima birlikte göz atalım.

Reels için eser etiketleme geliyor!

Toplumsal medyanın son yıllarda ön plana çıkmasıyla birlikte markalar, içerik üreticilerle birlikte çalışmaya başladı. Toplumsal medya hesaplarından eser tanıtımı yapan ya da birtakım tekliflerde bulunan yüksek profilli şahıslar, paylaşımları üzerinden eser tanıtımı yapıyor ve bunlara link ekliyor. Lakin asıl tanıtımlar Reels gönderileri üzerinden yapılıyor. Artık test basamağında olan yeni özellik sayesinde kullanıcılar, Reels görüntülerine eser etiketleme yapabilecek. Bu sayede Reels içerisinde tanıttıkları eserlere ulaşım daha kolay sağlanacak.

Instagram’ın test ettiği bir öteki özellik ise toplumsal medya platformu kullanan birçok kişinin aşina olduğu özellikler ortasında yer alıyor. Instagram artık gönderileri ve Reels paylaşımlarını öteki toplumsal medya platformlarında da paylaşmaya müsaade verecek. Son olarak ilerleyen vakitlerde Instagram Avatarlar’ın özel çıkartmalar ortasında kullanılması bekleniyor.

icerik olusturucularina mujde instagram reels icin iki yeni ozellik getiriyor 0 hrCpFqfY

İki özellik de şimdilik yalnızca test evresinde bulunuyor. Kararlı sürüme ne vakit gelecekleri ve öbür ayrıntıları ise şimdilik meçhul durumda.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Instagram Reels gönderileri için test kademesinde olan yeni özellikler nasıl buldunuz? Fikirlerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/instagram-reels-iki-yeni-ozellik-test-ediyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu