İBB ile Netflix’in Arasında Geçen Eğlenceli Diyalog

2 dk


İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Netflix’in son dönemlerdeki fenomen dizisi “Bir Başkadır” amacıyla açıklama yaptı.

Twitter’dan oluşturulan açıklamalarda, dizideki 24 numaralı hattın aslında olmadığı ifade edildi. Netflix de bu fırsatı kaçırmayarak, İBB’ye yanıt verdi.
Yayınlandığı ilk gün itibarıyla sosyal medyanın trendlerinden bir tanesi olmayı başaran, Netflix’in yeni dizilerinden “Bir Başkadır”a İstanbul Büyükşehir Belediyesi dahil oldu.

Belediyenin resmi Twitter hesabından oluşturulan paylaşımda, dizide sık sık görülen 24 numaralı otobüs hattının aslında var olmadığı ifade edildi. Netflix’e bir de gönderme yapan belediye, endeksin fenomen repliklerinden birisi ile net bir yanıt aldı.

Bir Başkadır dizisinde 24 nolu bir otobüs kullanıyor. Bu otobüs, Beykoz ile Mecidiyeköy arasında çalışıyor. Fakat bu tür bir şey aslında yok. İşte bu fırsatı kaçırmayan İBB, “Merak edenlere; otobüs filomuzda 24 numaralı bir hat bulunmuyor.” cümlesini kurarak, MOBİETT vasıtasıyla hatların öğrenilebileceğini söyledi. Zaten sık sık paylaşım yapan Netflix Türkiye de atılan bu tweeti, Meryem’in “Olmadı aşağı yoldan minibüse binerim.” cümlesiyle yanıtladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin o paylaşımı

Öykü Karayel, Fatih Artman ve Funda Eryiğit’in başrol bulunduğu dizi, değişik hayatlara sahip olan insanların hikayelerinin kesişmesini anlatıyor. Dizinin PR çalışmaları bugüne dek çok ayrıntılı yapılmamış olsa da Bir Başkadır, Netflix’te yayınlandığı günden beri fenomen durumuna geldi. Twitter Türkiye’nin trendlerinden düşmek bilmeyen dizi, çokça da beğenildi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

56
7 Paylaşım, 56 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir