Kripto Para

Hyundai, Topluluk Tabanlı NFT’ler Yayınlayan Birinci Araba Üreticisi Oldu

Güney Kore merkezli çok uluslu otomotiv firması Hyundai Motor, topluluk tabanlı NFT pazarına giren birinci araba üreticisi olacağını duyurdu.

Hyundai Motor Twitter hesabı üzerinden CES 2022’de açıklanan “Metamobilite” konseptini yansıtan NFT kainatı “Metamobility Universe”ü tanıtan kısa bir görüntü paylaştı.

Hyundai’den NFT Atılımı Geldi

hyundai topluluk tabanli nftler yayinlayan birinci araba ureticisi oldu 0

Hyundai, Mayıs 2022’de piyasaya sürülecek NFT’lerden sonlu bir koleksiyon oluşturmak için Meta Kongz NFT projesiyle iş birliği yaptığını duyurdu.

Şirket, 20 Nisan’da 30 sonlu sayıda ‘Hyundai x Meta Kongz’ NFT’sini piyasaya sürecek. Hyundai Motor, NFT kozmosunu genişletmeye devam etmeyi, gelirleri projenin idaresine ve topluluk üyelerine yönlendirmeyi planlıyor.

Şirket 15 Nisan’da, NFT Discord ve Twitter kanallarını açtı. Hyundai Motor’un topluluk üyeleriyle etkileşime girmesine ve NFT’lerin varlık bedeli hakkında gerçek vakitli güncellemeler sağlamasına imkan tanıyan resmi NFT web sitesi Mayıs ayında açılacak.

Mevzu hakkında konuşan Hyundai Motor’un Global Pazarlamadan Sorumlu Lideri ve Müşteri Tecrübesi Kısmı Lideri Thomas Schemera şunları söyledi;

“Hyundai NFT Kainatı, Hyundai marka tecrübesini, bilhassa MZ jenerasyonu ile büsbütün yeni bir formda genişletecek ve hem gerçek dünyada hem de metaverse’te inovasyona olan bağlılığımızı daha da güçlendirecek. Kendi NFT’lerimiz aracılığıyla ‘Metamobility’yi tanıtmaktan ve bu seyahate ‘Meta Kongz’ ile başlamaktan son derece heyecanlıyız.”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/hyundai-topluluk-tabanli-nftler-yayinlayan-ilk-otomobil-ureticisi-oldu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu