Kripto Para

Hyundai, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürecek

Güney Kore merkezli çok uluslu otomotiv firması Hyundai, topluluk tabanlı NFT pazarına giren birinci araba üreticisi olacağını duyurmuştu. Şirket NFT koleksiyonunu bu hafta piyasaya süreceğini açıkladı.

Şirketin yaptığı açıklamaya nazaran, Hyundai Motor Company, haftaya resmi NFT web sitesi aracılığıyla birinci özel metamobilite NFT koleksiyonu olan Shooting Star’ı piyasaya sürecek.

Shooting Star NFT koleksiyonu, Hyundai’nin kesimdeki birinci araba markası olmasını sağlıyor. NFT dünyasına giriş, Hyundai’nin x Meta Kongz isimli hudutlu sayıdaki koleksiyonuyla başladı.

Hyundai, NFT topluluğu için Discord ve Twitter’daki özel kanalların yanı sıra online topluluk için özel bir web sitesi oluşturmuştu. Şu ana kadar 127 bine yakın üyeye ulaşan şirket, Twitter’da da kısa müddette 86 bin şahsa ulaştı.

Şirket, NFT için çeşitli etkinliklere de konut sahipliği yapıyor. Üyeler kendi paylaşımlarını ve fotoğraflarını yayımlayarak topluluğa faal olarak hizmet ediyor. Üyeler, beğendikleri paylaşımları satın alarak kendi işlerinde yahut hobi gayeli paylaşımlarında kullanıyor.

hyundai nft koleksiyonunu piyasaya surecek 0

9-10 Mayıs’ta Piyasaya Sürülecek

Hyundai, 9-10 Mayıs’ta ise resmi NFT web sitesinde 10 bin adet fotoğrafı Ethereum tabanlı “Shooting Star” NFT ismiyle satışa sunacak. Şirket, emniyetli olmasından ötürü bu sistemi seçerken birebir vakitte gelecekte daha sürdürülebilir olması için de değiştirmeyi planlıyor.

Hyundai Küresel Pazarlama Yöneticisi Thomas Schemera, mevzuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Shooting Star NFT’lerimizle Hyundai marka tecrübesini metamobilite kozmosuna gerçek genişletiyoruz. NFT üyelerimizin cümbüşe katılması için eşsiz fırsatlar yaratıyoruz. Metamobilite kozmosu konseptine dayalı daha eşsiz NFT’ler yaratmak ve ileriye dönük üyelikleri genişletmek için daha fazla avantajlar sunmayı planlıyoruz. Herkesi deneysel seyahatimizin bir kesimi olmaya davet ediyoruz.”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/hyundai-nft-koleksiyonunu-piyasaya-surecek/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu