Kripto Para

Hut 8 Mining Bitcoin Madenciliğinde Kazanan Tarafta

Kanadalı Bitcoin (BTC) madencisi Hut 8 Mining, piyasadaki oynaklığa karşın uzun vadeli stratejisiyle çıkarını artırdı.

Kripto piyasasında yaşanan değişim, artan ekipman ve elektrik maliyetleri madencilik yapan şirketlerin olumsuz etkilenmesine neden oldu. Bu durumu uzun vadede sürdürdüğü HODL stratejisiyle geride bırakan Bitcoin madencisi Hut 8 Mining ise Temmuz ayında rezervlerini genişletti.

Hut 8 Mining’in Bitcoin Rezervi Arttı

Alberta merkezli Hut 8 Mining’in uzun vadede kullandığı HODL stratejisi, ayı piyasası sırasında rezervlerini satan madencilerin önüne geçmesini sağladı.

Şirket, Temmuz ayında günde ortalama 10.61 BTC üretim suratında 330 Bitcoin üreterek toplam rezervini 7 bin 736’ya çıkardı. Firma tarafından yapılan açıklamada, aylık üretim oranının EHs başına 113.01 BTC’ye muadil olduğu belirtildi.

Nasdaq ve Toronto borsalarında süreç gören Hut 8, sanayi datalarına nazaran halka açık şirketler ortasında Bitcoin’in en büyük sahiplerinden biri olarak öne çıkıyor.

hut 8 mining bitcoin madenciliginde kazanan tarafta 0

Madencilik, BTC başına ortalama gelir evvelki yılın ortalamasından dört kat daha fazla olduğundan 2021 yılında epey çıkarlı bir iş olarak görülüyordu. 2022 yılında Bitcoin fiyatlarının düşmesiyle birlikte madenciler, düşük pazar ortamına satış yapmak zorunda kaldı.

Core Scientific, Argo Blockchain ve Riot Blockchain üzere başka Bitcoin madencileri, ayı piyasası sırasında BTC varlıklarını azalttı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/hut-8-mining-bitcoin-madenciliginde-kazanan-tarafta/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu