Gündem

Hür Bırakılan Tayt Hırsızı: ’60 Bayan Çamaşırı Çaldım, Bu Benim Zaafım’

Başşehir Ankara’da 17 yaşındaki bir lise öğrencisinin kuruması için balkona astığı taytı kokladıktan sonra çalan, hakkında ‘cinsel taciz’den cürüm duyurusu bulunan N.T. savcılık sözünde, ‘Bugüne kadar 60 tane bayan çamaşırı çaldım. Bu benim zaafım’ dedi.

hur birakilan tayt hirsizi 60 bayan camasiri caldim bu benim zaafim 0 ULt8GJeC

Olay Ramazan Bayramı’nın birinci günü Keçiören ilçesinde meydana geldi. Lise öğrencisi Y.Ç., kuruması için 1’inci kattaki konutun balkonuna astığı taytı bulamayınca binanın güvenlik kamerası imgelerini inceledi. 

Görüntülerde tanımadığı birinin 2 sandalyeyi üst üste koyup üzerine çıkarak taytı eline alıp kokladıktan sonra uzaklaştığını gören Y.Ç., durumu ailesine bildirdi. Aile de polise şikayette bulundu. Polisin çalışmasıyla kuşkulu N.T. yakalanıp gözaltına alındı. 

Aile, avukat aracılığıyla ‘cinsel taciz’ kabahatinden hata duyurusunda bulundu.

Hür bırakıldı

hur birakilan tayt hirsizi 60 bayan camasiri caldim bu benim zaafim 1
hur birakilan tayt hirsizi 60 bayan camasiri caldim bu benim zaafim 2 ZV6hgN4u

Evli olan N.T., savcılıktaki tabirinde kullanılmış bayan çamaşırlarına karşı zaafı olduğunu belirterek, ‘Bugüne kadar 60 tane bayan çamaşırı çaldım. Balkonlarda asılı olan tayt, iç çamaşırlarını çalışıyorum. Bu, benim zaafım. Bunun bir hastalık olduğunu düşünüyorum. Y.Ç.’nin 3 kere balkondan taytını aldım. Ondan diğer hiç kimse şikayetçi olmadı’ dedi. 

N.T., çıkarıldığı mahkemece isimli denetim koşuluyla özgür bırakıldı.

“Tutuklamaya yönelik talebimizi yineleyeceğiz”

hur birakilan tayt hirsizi 60 bayan camasiri caldim bu benim zaafim 3 qPWZI5i2

Ailenin avukatı Mücahit İsmail Ağalday, ‘Her ne kadar cinsel taciz kabahati Ceza Muhakemesi Kanunu 100’üncü hususta belirtilen katalog hatalardan olmasa da cürmünü ikrar eden şüphelinin yapılan yargılama sonucunda cinsel taciz hatası haricinde hırsızlık kabahatinden da cezalandırılma ihtimali bulunmaktadır. Şüphelinin üzerine atılı hatalar yalnızca müvekkilime karşı işlenmemiştir. Kaldı ki; bu vakte kadar şüpheliye ilişkin ikametlerde arama yapılarak, bahsedilen çamaşırların bulunması da gerekirdi. Bu bayan çamaşırların kime ilişkin olduklarının başka ayrı tespit edilmesi ve yargılamaya taraf verilmesi gerekirken, şüpheliye isimli denetim kararı verilmesi büsbütün hukuka karşıtlık teşkil edecek bir karardır. Gerçekten tutuklama önlemi için yasal koşullar da oluşmuştur. Verilen karara karşı itiraz yolu açık olup, isimli denetime ait karara itiraz ederek, kuşkulu hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı talebimizi yineleyeceğiz’ dedi

Kaynak: https://onedio.com/haber/serbest-birakilan-tayt-hirsizi-60-kadin-camasiri-caldim-1066096

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu