GündemGenelSosyal Medya

Hugo Ödülü İlk Defa Bir Oyuna Verildi!

Bilimkurgu ve fantezi dünyasının en prestijli ödüllerinden birisi olarak görülen Hugo Ödülleri tarihinde ilk kez oyun kategorisinde ödül dağıtıldı. Hugo Ödülleri’nde ödül alan ilk oyun ‘Hades’ oldu.

Supergiant Games’in oyunu Hades, aralarında Animal Crossing ve The Last of Us: Part II gibi oyunların bulunduğu oldukça güçlü rakiplerini eleyerek bir Hugo Ödülü kazanan ilk oyun oldu.

Edebiyat ödülünde ilk kez ödül alan Hades isimli video oyunu tarihe geçti. Supergiant Games Kreatif Direktörü Greg Kasavin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, layık görülen ödülden dolayı minnettar olduğunu ifade etti.

hugo odulu hades teknobizdeyiz
Hugo Ödülü İlk Defa Bir Oyuna Verildi! 3

Hades, 17 Eylül 2020 tarihinde çıkışını gerçekleştirdi. Video oyunu çıktığı yıl çok sayıda ödülün sahibi oldu. Hatta popüler yapım, çok sayıda oyuncu tarafından 2020’nin en iyi oyunlarından bir tanesi olarak nitelendirildi.

Yunan mitolojisine dayanan video oyunu çok yüksek inceleme puanlarına sahip olmuştu. Öyle ki oynanış mekaniği, grafikler ve hikayesi ile dikkat çeken video oyunu 93 Metacritic puanına sahip.

Hugo Ödülü Nedir ?

Hugo Ödülleri , her yıl çeşitli bilim kurgu ve fantezi eserlerine verilen bir edebiyat ödülüdür. Normalde video oyunları ödüle aday gösterilmez fakat bu yıl video oyunları için yeni bir kategoriye yer verildi. Prestijli ve uzun süredir devam eden Hugo Ödülleri’ne eklenen yeni kategori tek seferlikti ancak gelecekte de devam edebilir.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu