Huawei

Huawei’nin Telefonu Olan Mate 30 RS Porsche Design Yok Sattı

Çin odaklı akıllı telefon yapımcısı Huawei, ABD’nin uyguladığı yaptırımlara karşın ayakta kalmak amacıyla yeni ürünler pazara sürmeye devam ediyor. Mate 30’un özel bir versiyonu olan RS Porsche Design’ı bugün lanse eden ve satışa yayınlayan şirket, ilk parti ürünlerin tükendiğini duyurdu.

Geçtiğimiz dönemde ABD’nin ambargosu ardından Google ile arasında kara kedi giren Huawei, büyük beklenti yaratan Mate 30 Pro’yu Google servislerinden yoksun şekilde pazara sürmüştü. Android işletim sistemine de HarmonyOS ismindeki kendi işletim sistemini ilerleten teknoloji devi, piyasadaki cihazlarının değişik versiyonlarını satışa vererek ekonomisini kuvvetli tutmaya çalışıyor.

Çin’in Pekin şehrindeki Huawei Mall adlı mağazada bugün Mate 30 RS Porsche Design’ı lanse eden Huawei, sınırlı sayıdaki bu telefonları parti parti satacağını duyurdu. İlk partinin satışını bugün sağlayan şirket, ilk partideki bütün cihazların satıldığını açıkladı. Oldukça özel bir tasarıma sahip olan Mate 30 RS Porsche Design’ın satışı, yarın da 3 değişik saatte 3 değişik parti hâlinde devam edecek.

Mate 30 RS Porsche Design, Mate 30’dan Değişik Özelliklere Sahip:

mate 30 1

Orijinal Mate 30 serisinden değişik olarak yalnızca 5G versiyonu bulanan Mate 30 RS Porsche Design, tasarım manasında gerektiğince şık görünüyor. Standart Mate 30’dan teknik anlamda da birtakım farkları tespit edilen aygıtta 12 GB RAM + 512 GB depolama gibi değişik bir alternatif mevcut. Bu alternatifi tercih eden kullanıcıları aşağı yukarı 1.860 dolarlık fiyat etiketinin beklediğini de ekleyelim.

Arka paneli deri ve cam malzeme kullanılarak tasarım edilen Mate 30 RS Porsche Design, kırmızı ve siyah olmak üzere iki değişik renkte satılıyor. Standart Mate 30’larda bulunduğu gibi Kirin 990 yongasını kullanan cihazın teknik özelliklerini de aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Huawei Mate 30 RS Porsche Design Özellikleri:

Ekran: 6,5 inç
İşlemci: Huawei HiSilicon Kirin 990, 7nm
RAM: 12 GB
Depolama: 512 GB
Arka Kamera: 40 MP ana kamera, 40 MP geniş açılı kamera, 8 MP telefoto kamera, ToF sensörü
Ön Kamera: 32 MP ana kamera, geniş açılı ikincil kamera ve ToF sensörü
Batarya: 4.500 mAh (27 W kablosuz süratli şarj, 40 W kablolu süratli şarj desteği)
Bağlantı: Kablosuz şarj, Bluetooh 5.1, USB Type-C, 4G LTE, 5G, çift SIM kart, Wi-Fi 6

mate 30 2

Mate 30 RS Porsche Design, şu anda 1.860 dolarlık fiyatıyla Huawei’nin piyasadaki en pahalı telefonu konumunda fakat katlanabilir telefonu Mate X üstünde çalışmalara devam eden Huawei, bu cihazı 2.430 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sununca Mate 30 RS Porsche Design konumunu Mate X’e bırakacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu