Sıradaki içerik:

Telegram’ın Yeni Sürümü Harika Özelliklerle Birlikte Geldi

e
sv

Huawei’nin P40 Kamera Maliyet Açıklandı

207 okunma

Huawei’nin yeni canavarları P40, Pro ve Pro+’ın kamera maliyetleri belli oldu. İsterseniz evvelce kamera özelliklerini sonra da maliyetlerini açıklayalım.

Huawei yeni amiral gemisi telefonlarında evvelceden bulunduğu gibi Leica ile anlaştı. Genellikle P40’ta 50MP çözünürlüğünde f/1.9 diyafram aralığına sahip ve kamera duyarga genişliği 1/1.28 inç olan bir ana kamera yer alıyor. Bu ana kameranın dışında arka gövdede 16MP f/2.2 diyafram aralığına sahip ekstra geniş açılı bir kamera ve 8MP çözünürlüğünde bir kamera daha mevcut. Ön panelde 32MP çözünürlüğünde bir ana kamera yer alıyor. Bu kamera 60 FPS ve 2160p video kaydı alabiliyor.

Serinin Pro modelinde de F/1.9 diyafram açıklığına sahip 50MP’lik bir kamera mevcut. İkinci kamera f/1.8 diyafram aralığına sahip ultra geniş açılı 40MP büyüklüğünde. Bu kameranın duyarga ebatının da 1/1.54 bulunduğunu söyleyelim. Son olarak Pro modelinde Huawei 12MP çözünürlüğünde telefoto kamerası ve bir adet ToF kamerası kullanmış. Ön kısımda yer alan 32MP çözünürlüğünde diyafram aralığı f/2.2 olan ana kamera tıpkı ufak kardeşi gibi 60FPS 4K video kaydı alabiliyor. Pro+ modelinde de benzer kamera kurulumu mevcut. Gelelim bu kameraların maliyetine.

Modellerin Leica, Ultra Vision ve SuperSensing doğrulusunda tasarlanan duyargaler içerdiğini dile getiren Huawei’nin Müşteri İşleri Grubu CEO’su Richard Yu, her modelin kamera modülü amacıyla aşağı yukarı 100 dolar değerinde harcama yapıldığını belirtti. Bu maliyetin Pro ve Pro+ modellerinde daha da arttığının altını çizdi. Önümüzdeki iki sene daha telefonların kamera merkezli olacağını öne süren Yu ardından da Huawei’nin durmaya niyeti olmadığını söyledi.

Abone Olun
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.