Telefonlar

Huawei’nin kırılmaz ekranı herkesi şaşkına çevirdi!

Çinli şirketin açıklamasına göre Kunlun, dört yıllık bir geliştirme süreci sonucunda ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl duyurulan Mate 50 ailesi ise bu cama sahip ilk cihazlar oldu. Kunlun, 24 saatlik kristal büyütme ve 1600 derecede sıcaklıkta gerçekleşen bir eritme de dahil olmak üzere 108 farklı prosedürden geçti.

PBK Review ise bu cama birden farklı şekilde düşme testi uyguladı. Test sonucunda Kunlun camın beton üzerine düşürüldükten sonra oldukça başarılı olduğu ifade edildi. Mate 50 serisinin AMOLED ekranını koruyan Kunlun, bel ve baş yüksekliğinden düşürülmesine rağmen kırılmadı.

Dördüncü düşüşün ardından Kunlun camın çatladığı fark edildi. Telefonu bel hizasından yüz üstü bırakan PBK Review, ön camda ince bir çatlak oluşturmayı başardı. Ancak beton zemine düştüğünü ve bu testin dördüncü kez yapıldığını unutmamak lazım.

Kunlun camının dayanıklılığı farklı ekipler tarafından da test edilmişti. Denetim ve belgelendirme şirketi SGS beş yıldızı hak ettiğini söyledi. Kunlun, IP68 toz ve su geçirmezlik özelliğine sahip turuncu renkli Mate 50 modellerine özel olarak üretildi. Ayrıca telefonun 30 dakikaya kadar suya daldırılmasına olanak tanıyor.

Huawei’nin yaklaşmakta olan P60 serisinde Kunlun camın olacağı iddia edildi. Şirket, XMAGE fotoğraf sistemi ve düşük pil acil durum modu gibi Mate 50 Pro’da bulunan yeniliklere de yer verecek. P60 ailesinin Mart ayında tanıtılacağı düşünülüyor.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/huaweinin-kirilmaz-ekrani-herkesi-saskina-cevirdi-63fa7ab91c74b417245f2b8e

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu