Sıradaki içerik:

Mojang, Adını Ve Logosunu Değiştirdi!

e
sv

Huawei’nin Gelecekte Yonga Üretimi İçin TSMC Kullanamayacağı Belirsiz

avatar

Mert

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçtiğimiz yıl Trump yönetimi Huawei ve ZTE’yi yasakladı ve şirketleri ABD vatandaşlarına casusluk yapmakla suçladı. Yasak daha sonra çeşitli iterasyonlardan geçti, ancak ABD merkezli şirketlerin Huawei ve ZTE ile iş yapmasını engelledi. Geçen hafta, ABD hükümeti Huawei’ye olan yasağını bir yıl daha uzattı . Cuma günü, ABD Ticaret Bakanlığı dünyanın en büyük yarı iletken sözleşme üreticisi TSMC’nin Huawei ve iştiraklerine dünya çapında hizmet vermesini yasakladı.

Geçen yıl açıklanan yasağa rağmen, Huawei yarı iletkenler tasarlamak için ABD yazılım ve teknolojisini kullanıyordu, özellikle ABD ekipmanı kullanan yurtdışı dökümhanelerinde cips üretimi vardı. Yani, ABD hükümeti şimdi Huawei ve HiSilicon tarafından kullanılan kuralları değiştiriyor.

Bu hedeflenen kural değişikliği, İhracat İdaresi Düzenlemeleri’ne (EAR) tabi olarak aşağıdaki yabancı üretim kalemlerini üretecektir:

 • Huawei ve bağlı kuruluşlar listesindeki bağlı kuruluşları (ör. HiSilicon) tarafından üretildiğinde yarı iletken tasarımlar gibi belirli ABD Ticaret Kontrol Listesi (CCL) yazılım ve teknolojilerinin doğrudan ürünü olan öğeler; ve
 • Huawei’nin tasarım özelliklerinden veya Varlık Listesi’ndeki bir bağlı kuruluştan (örn. HiSilicon) üretildiğinde yonga setleri gibi öğeler, ABD dışında bulunan belirli CCL yarı iletken üretim ekipmanının doğrudan ürünüdür. Bu tür yabancı üretilen ürünler, yalnızca yeniden ihracat, yurt dışından ihracat veya Huawei’ye veya Varlık Listesindeki herhangi bir yan kuruluşuna transfer edildikleri bilgisi olduğunda lisans gerektirir.

“Huawei, ABD Ticaret Bakanlığı tarafından Huawei’yi özel olarak hedefleyen doğrudan yabancı ürün kuralında yapılan değişikliklere kategorik olarak karşı çıkıyor. Uzun vadede, [ABD yasağı] birçok endüstrinin bağlı olduğu küresel yarı iletken endüstrisindeki güven ve işbirliğine zarar verecek ve bu endüstrilerdeki çatışmayı ve kaybı artıracak. ” Huawei, Çin’deki zirvesi sırasında söyledi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.