Huawei yeni sanal asistanı Celia’yı Tanıttı

2 dk


ABD’nin uyguladığı yaptırımlardan sonra akıllı telefonlarında Google Asistan’a yer veremeyen Huawei, Avrupalı kullanıcılar için Celia isimli yeni bir sanal asistan tasarladı.

Huawei kısa vakit evvelce düzenlediği etkinlikte P40, P40 Pro ve P40 Pro Plus akıllı telefonlarının yanısıra Celia adlı yeni sanal asistanını da tanıttı.

Çinli şirket ABD’nin uyguladığı yaptırımlar nedeniyle akıllı telefonlarında Google program ve hizmetlerine yer veremiyor. Bunlar arasında Google Asistan da var.

Yeni bir sanal asistan sunmak Huawei amacıyla bundan sonra bir gereklilik durumuna gelmişti. Kullanıcıların hayatını basitleştirmek üzere tasarlanan Huawei Celia suni zekadan güç alıyor.

Yeni sanal asistan, Google Asistan ve Siri’ye rakip olarak geldi. Hey Celia sesli komutu ile etkinleştirilebiliyor.

Standart sanal asistan özellikleri sunuyor

Dijital asistan arama yapmanıza, alarm kurmanıza ya da bildirimleri okumanıza yardımcı olabildiği gibi fotoğraflardaki nesneleri tanımlayarak nereden satın alabileceğinizi bulabiliyor.

Elbetteki bütün yetenekleri bununla sınırlı değil. Takvim kaydı oluşturabiliyor, besinlerin kalorisini hesaplayabiliyor, müzik çalabiliyor, hava hali bilgi kapasitesi verebiliyor ve bir çevirmen gibi çalışabiliyor.

Avrupalı kullanıcılar amacıyla geliştirilen Huawei Celia, şu anda yalnızca İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dillerini destekliyor. Sanal asistan ilk olarak Birleşik Krallık, Fransa, İspanya, Şili, Meksika ve Kolombiya gibi ülkelerde kullanıma sunulacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

48
6 Paylaşım, 48 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir