Sıradaki içerik:

Netflix Türkiye hesap açıklamasını değiştirdi

e
sv

Huawei yeni sanal asistanı Celia’yı Tanıttı

171 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD’nin uyguladığı yaptırımlardan sonra akıllı telefonlarında Google Asistan’a yer veremeyen Huawei, Avrupalı kullanıcılar için Celia isimli yeni bir sanal asistan tasarladı.

Huawei kısa vakit evvelce düzenlediği etkinlikte P40, P40 Pro ve P40 Pro Plus akıllı telefonlarının yanısıra Celia adlı yeni sanal asistanını da tanıttı.

Çinli şirket ABD’nin uyguladığı yaptırımlar nedeniyle akıllı telefonlarında Google program ve hizmetlerine yer veremiyor. Bunlar arasında Google Asistan da var.

Yeni bir sanal asistan sunmak Huawei amacıyla bundan sonra bir gereklilik durumuna gelmişti. Kullanıcıların hayatını basitleştirmek üzere tasarlanan Huawei Celia suni zekadan güç alıyor.

Yeni sanal asistan, Google Asistan ve Siri’ye rakip olarak geldi. Hey Celia sesli komutu ile etkinleştirilebiliyor.

Standart sanal asistan özellikleri sunuyor

Dijital asistan arama yapmanıza, alarm kurmanıza ya da bildirimleri okumanıza yardımcı olabildiği gibi fotoğraflardaki nesneleri tanımlayarak nereden satın alabileceğinizi bulabiliyor.

Elbetteki bütün yetenekleri bununla sınırlı değil. Takvim kaydı oluşturabiliyor, besinlerin kalorisini hesaplayabiliyor, müzik çalabiliyor, hava hali bilgi kapasitesi verebiliyor ve bir çevirmen gibi çalışabiliyor.

Avrupalı kullanıcılar amacıyla geliştirilen Huawei Celia, şu anda yalnızca İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dillerini destekliyor. Sanal asistan ilk olarak Birleşik Krallık, Fransa, İspanya, Şili, Meksika ve Kolombiya gibi ülkelerde kullanıma sunulacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.