Huawei, Yeni 8 Modelde EMUI 10 Beta Sürümünü Yayınladı

2 dk


Huawei, EMUI 10 Beta Çin’i aşarak Türkiye’nin de aralarında bulunduğu yeni ülkelere açıldı. 8 yeni Huawei modeli de EMUI 10 beta versiyonuna kavuştu

Huawei’nin EMUI 10 açık beta programı, Çin’de bir süredir aktifti. Şirket bundan sonra beta kullanıcı testini Türkiye’nin de dahil edildiği yeni ülkelere genişletti ve 8 yeni telefona daha yeni sürüm getirdi. Bugünden itibaren Mate 20 serisi, P30 lite, Nova 5T ve P Smart 2019 modellerine sahip olan kullanıcılar, yeni EMUI özelliklerini test edebilecek.

EMUI 10, cihazların kullanıcı arayüzü tecrübesini resmen baştan yaratıyor. Arayüzde öne çıkan ilk farklılık, Ayarlar sekmesinde göze çarpıyor. Eskiden uzun bir liste şeklinde kullanılan Ayarlar kısmı, aradığınızı basitçe bulmanıza yönelik bir tasarımla karşınıza çıkıyor. İkinci büyük farklılık ise bildirim panelinde kullanıcıları karşılıyor. Yeni bildirim paneli, dairesel ikonlara ve animasyonlu geçişlere sahip bildirim simgelerine sahip.

Yeni arayüzle kullanıma sürülen Gelişmiş Karanlık Mod, Android 10’un dahili karanlık modundan biraz daha farklı. Gelişmiş Karanlık Mod aktif edildiğinde sadece sistem programları değil, cihazdaki bütün uygulamalar karanlık moda geçiyor.

Tüm bunların yanı sıra modlar arası geçiş özelliğinde, deklanşör düğmesinde, gece modunda ve yakınlaştırmada oluşturulan görsel farklılıklar de göze çarpıyor. EMUI 10 görsel yeniliklerin yanı sıra performans ve sürat iyileştirmeleri sunuyor.

EMUI 10 BETA ALAN YENİ HUAWEİ AKILLI TELEFONLAR:

Mate 20
Mate 20 Lite
Mate 20 Pro
Mate 20 X
P30 Lite
Nova 5T
P Smart 2019
P Smart+ 2019

EMUI 10 Beta farklı yeni bölgelere de açıldı. Almanya, Belçika, Çekya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Norveç, Portekiz, Polonya, Sırbistan, Slovenya ve Türkiye’deki kullanıcılar, yeni arayüzü deneyimleyebilecekler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

61
7 Paylaşım, 61 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir