Sıradaki içerik:

Türk Telekom Upload Hızını 2 Katına Çıkarıyor!

e
sv

Huawei Yeni Akıllı Saati Watch Fit’i Duyurdu

580 okunma
avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei, sağlık ve spor takibi merkezli yeni akıllı saati Watch Fit’i ideal fiyatıyla duyurdu. Özellikleri yönünden bir akıllı bilekliğe daha yakın bir ürün olan Watch Fit, buna rağmen büyük ekranı ve birkaç donanımı ile akıllı saate gerektiğince yakın bir tecrübe vadediyor.

Çinli teknoloji devi Huawei, kabaca bir akıllı bileklik-akıllı saat hibriti diyebileceğimiz yeni sıhhat ve spor takibi merkezli akıllı saati Huawei Watch Fit’i duyurdu. Bir akıllı bilekliğe göre gerektiğince büyük bir ekrana sahip olan Huawei Watch Fit, buna rağmen üst seviye bir akıllı saatte tespit edilen pek çok özellikten feragat ediyor.

Huawei Watch Fit’in belki de en ilgi çekici yanı, dikdörtgen şeklindeki dizaynı. Cihaz, bu dizayn tercihi yardımıyla kullananlara gerektiğince büyük bir ekran sunuyor olsa da ekranın bir akıllı saate göre bariz bir şekilde daha büyük olması, birtakım kullanıcılardan olumsuz yorum alabilir.

Huawei Watch Fit dizaynı ve renkleri

1,64 inç boyutunda bir ekrana sahip olan cihaz, 456×280 piksel çözünürlük sunuyor. Huawei Watch Fit, adından da anlaşılacağı gibi sağlık ve spor takibi merkezli bir ürün. Bu noktada büyük ekran, Huawei Watch Fit’i bir akıllı bileklikten ayıran en büyük fark oluyor ve kullanıcılar, büyük ekran yardımıyla saat üzerinden daha çok veri görüntüleyebiliyorlar.

Huawei, Watch Fit ile sıhhat ve spor takibini hedefliyor olsa da birtakım kritik akıllı saat özelliklerini de cihaza eklemekten geri durmamış. Zira Huawei Watch Fit üzerinden spor ve sıhhat verilerinizi görüntüleyebildiğiniz gibi çağrıları da cevaplayabiliyor ve dahili mikrofonu ile hoparlörü yardımıyla görüşme gerçekleştirebiliyorsunuz.

Huawei Watch Fit, akıllı bileklikten daha büyük ekran, akıllı saatten daha ideal fiyat ve özellik sunuyor

Dahili bir GPS’e, kalp atış sürati sensörüne ve barometreye sahip olan Huawei Watch Fit, tek şarj ile 10 gün kullanım zamanı ve 5 ATM’ye kadar suya ve toza karşı direnç sunuyor.

Huawei, sıhhat ve spot takibi merkezli yeni akıllı saati amacıyla 110 dolarlık (yaklaşık 810 TL+vergiler) bir fiyat etiketi belirlemiş durumda. Cihazın sunmuş olduğu özellikleri fiyatıyla karşılaştırdığımızda bir fiyat/performans ürünü olduğunu söylemek mümkün. Fakat bunun amacıyla ilk olarak Watch Fit’in Türkiye fiyatını görmemiz gerekiyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.