Sıradaki içerik:

Google Pixel 4A Geekbbench’te Lansman Yakın Görünüyor

e
sv

Huawei, Windows 10’u Pc’lerinde Harmonyos 2.0 İle Değiştirecek

479 okunma
avatar

Berke

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçen yıl, ABD Ticaret Bakanlığı Huawei’yi kara listeye aldı. Bundan sonra şirket, işletim sisteminin – HarmonyOS’un geliştirildiğini duyurdu. Artık biliyoruz ki Huawei kendi işletim sistemine sahip bilgisayarları piyasaya sürmeyi planlıyor.

HUAWEİ, WİNDOWS 10’U PC’LERİNDE HARMONYOS 2.0 İLE DEĞİŞTİRECEK

Huaweicentral’a göre , Çin sosyal ağı Weibo’daki içeriden bir yayına atıfta bulunan HarmonyOS 2.0’a sahip bilgisayarlar şirketin ev pazarına girebilir. Cihazlar ayrıca Kunpeng işlemcilerde de çalışacak.

Bir içeriden birkaç il, şehir ve bölgenin Huawei’nin PC tedarik zincirleri kurmasına zaten yardım ettiğini bildiriyor.

Huawei’nin HarmonyOS’un platformlar arası bir çözüm olacağını bildirdiğini hatırlayın. Bu, işletim sisteminin akıllı saatler, kişisel bilgisayarlar, arabalar ve diğerleri de dahil olmak üzere farklı cihazlara esnek bir şekilde dağıtılabileceği anlamına gelir.

Akıllı telefonlar ne olacak?

Google ile çalışamama ile ilgili sorunlara rağmen, Huawei, Android mobil cihazlar yerine Android işletim sistemi ve Huawei mobil hizmetleriyle yeni amiral gemisi akıllı telefonlar sunmaya devam ediyor. Şirket, tam teşekküllü amiral gemilerini serbest bırakmayı unutmadan kendi AppGallery uygulama mağazasını ve HarmonyOS işletim sistemini geliştirmeye devam ediyor. Ancak temsilcilerinin “biraz” garip olduğu zamanlar var – örneğin, Huawei başkanı şirketin Google ve Apple’ı yakalamak için 300 yıl daha “gerekmeyeceğini” söyledi.

“Dünyadaki Android ve Apple işletim sistemlerinde cihaz satışı çok büyük ve Huawei gecikti. Tüketicilerin diğer işletim sistemlerini kabul etmesi zor. Bu nedenle, Huawei işletim sisteminin Android ve Apple’ı aşması uzun zaman alabilir, ancak 300 yıldan fazla değil, ”diyor Dragon Magazine ile yaptığı röportajda Ren Zhengfei şirketinin CEO’su.

Bu ifadeler, dev şirketin çalışanları ve hayranları için sinir bozucu. Ve şirketin kurucusundan gelmesi daha garip.

Huawei tüketici işinin CEO’su Richard Yu’ya göre. HMS (Huawei mobil servisleri) şu anda 170’ten fazla ülke ve bölgede. Aylık 400 milyondan fazla aktif kullanıcı ve 1.3 milyondan fazla geliştirici ve iş ortağı ile. Zaten sadece Google Android ve Apple iOS için ikinci, dünyadaki ilk üç sırada yer alıyor.

Şu anda, Google Play’in 2.1 milyondan fazla uygulaması varken Huawei AppGalery’nin şu anda yalnızca 55.000 uygulaması var. Kısa vadede, Android’in Hongmeng OS ile değiştirilmesine izin vermeksizin, GMS’nin lider pozisyonunun sallanması şüphesiz zor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.