Huawei Watch GT 2 Türkiye’de satışa çıktı!

5 dk


Huawei’nin yeni akıllı saati Huawei Watch GT 2, 3 ebatlı cam tasarımıyla daha geniş ve sınırsız bir ekran deneyimi sunuyor.


Çin odaklı Huawei’nin yeni kuşak akıllı saati Huawei Watch GT 2’nin 46 mm versiyonu Türkiye’de satışa çıktı.

Huawei’den oluşturulan bildirime göre, düşük güç kullanımıyle yüksek performans yayınlayan Kirin A1 prosedürcisi yardımıyla tasarlanmış bir kullanıcı tecrübesi ve uzun pil ömrü yayınlayan Huawei’nin yeni kuşak akıllı saati Huawei Watch GT 2, 3 ebatlı cam tasarımıyla daha geniş ve sınırsız bir ekran meydana getiren ilk akıllı saati olma özelliğini taşıyor.

Sıhhat programları ile daha çok spor modu sunmanın yanı sıra kapsamlı sıhhat izleme ve idare becerilerini yenileyerek Bluetooth ile telefon üzerinden aramalar yapma, müzik dinleme gibi çoğu fonksiyonu sağlayan saatin 46 mm versiyonu Türkiye’de satışa sunuldu.

Spor meraklıları, akıllı saatlerinden profesyonel spor veri izleme ve tam kapsamlı tecrübe istiyor. Huawei Watch GT 2 46mm serisi, Huawei cep telefonlarına Bluetooth ile bağlantı kuruyor ve 150 metreye kadar Bluetooth çağrılarını destekliyor.

Saat, telefon rehberi fonksiyonuni de destek verdiği amacıyla etkileşim bilgileri saate kaydedebiliyor ve basitçe arama yapabiliyor. Saatler, aynı vakitte 500 mp3 barındırılabilecek depolama kapasitesi ile geliyor.

Spor modunda Huawei Watch GT 2, sekiz açık hava sporu (koşu, yürüyüş, patika koşusu, bisiklet, açık deniz, triatlon) ve yedi kapalı salon sporu (yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme havuzu, serbest çalışma, eliptik makine, kürek makinesi) dahil olmak üzere 15 spor modunu destekliyor.

Bu 15 spor modu amacıyla akıllı saat, aşağı yukarı 190 veri türünün tam ve kesintisiz izlenmesini sağlıyor. Watch GT 2, değişik sporlar amacıyla amaçlı egzersiz evveli veri analizi, egzersiz sırasındaki veri kayıt analizi ve ardından profesyonel tavsiyeler sunuyor.

GÜNLÜK SAĞLIK TAKİBİ

Akıllı giyilebilir mamüller bölümünde Huawei, tüketicilerin kendi sıhhatlarını daha iyi yönetmelerine yardımcı olmayı sürdürüyor. Gelişmiş akıllı algoritmalardan yararlanan şirket, sıhhat idareinde sanayi lideri olan yerini güçlendiriyor.

Huawei Watch GT 2, spor modunda olmadığı prosese kalp atış sürati 100 bpm’nin üzerindeyse ya da 10 dakikadan çok bir vakit 50 bpm’nin altındaysa kullanıcıyı uyarıyor. Bu sınırlar, kullanıcının yaşı, cinsiyeti, kilosu ve etkinlik yoğunluğuna göre ayarlanabiliyor. Kullanıcılar ayrıca, gerçek vakitli olarak sıhhat bilgilerine göz atmak amacıyla Huawei Sıhhat programsındaki bilgileri de görebiliyor.

Nabız takibine ek olarak, uyku analizi kullanıcıların ilgilendiği diğer bir fonksiyon olarak öne çıkıyor. Huawei TruSleep 2.0 uyku niteliğini, gerçek vakitli kalp atış süratinı, uyku soluk niteliğini izliyor ve uyku niteliğini değerlendirmek amacıyla büyük veri analizini kullanıyor.

Saat, uyku problemini doğru bir şekilde analiz etmek amacıyla Huawei suni zeka teknolojisi yardımıyla uyku tedavi önerileri ile kişiselleştirilmiş uyku hizmetleri ve kullanıcıların uyku niteliğini tedavilerine yardımcı olmak amacıyla rapor eder sunuyor.

Huawei Watch GT 2, aynı vakitte kullanıcıların HRV (kalp atış sürati değişkenliği) değerlerini kaydederek ve kullanıcının gerilim endeksi ile ilgili geri bildirim sağlayarak gerilimi azaltmasına yardımcı olan kendi ilerlettiği HUAWEI TruRelax teknolojisi ile beraber geliyor.

Öte yandan, kullanıcıya belirli bir vakit sonra ayağa uyanmasını ve hareket etmesini anımsatan bir hareket etmemezlik uyarısı da sisteme birleşik edildi. Özel hallerde bu hareket etmemezlik uyarısı da kapatılabiliyor. Her gün atılan ismim sayısını, yakılan kaloriyi ve ayağa uyanma adedinin da kaydı tutulabiliyor. Saat, tüketicilere sıhhatli hayat bağımlılıkları ve hayat tarzları geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla gün boyu fiziksel hal bilgi kapasitesi sağlıyor.

UZUN PİL ÖMRÜ SUNAN KİRİN A1 İŞLEMCİSİ

Huawei Watch GT’nin önceki versiyonu, batarya ömrü nedeniyle kullanıcılar doğrulusunda tercih edildi. Huawei Watch GT 2, batarya ömrünü daha da çoğaltmak amacıyla Huawei’nin özel Kirin A1 prosedürcisi ile donatıldı.

Kirin A1 ilerlemiş bir Bluetooth prosedür birimini, kuvvetli bir ses prosedür birimini, düşük güç kullanımı program prosedürcisini ve ayrı bir güç idare birimini bir araya getiriyor. Yüksek performans ve verimli güç kullanımının birleşimi, Huawei Watch GT 2’nin dayanıklı kullanım ve daha uzun pil ömrü dayanıklıasını olası kılıyor.

Günlük kullanımda, Huawei Watch GT 2 46mm serisi, Nabız Takip Modu, haftada 30 dakikalık Bluetooth çağrısı, 30 dakikaya kadar müzik çalma; 90 dakikalık egzersiz ve geceleri bilimsel uyku modu açıkken iki hafta vakitsince sıksık çalışabiliyor. 46mm serisi, GPS takipli spor modunda 30 saatlik pil ömrü sağlıyor.

3 BOYUTLU CAM TASARIM

Önceki nesle ait classic manzarası miras alan ve tam ekran ve çerçevesiz bir tasarıma sahip olan Huawei Watch GT 2, 46mm serisinde 454 x 454 piksel ekran çözünürlüğüne, daha geniş renk gamına ve LCD ekranlardan daha üstün, kontrası daha yüksek, daha net ekran rengine sahip ince tasarımıyla beraber 1,39 inç Amoled HD titiz dokunmatik ekranla donatıldı.

Huawei Watch GT 2, 46 mm versiyonu spor ve classic modelleriyle tavsiye edilen son tüketici satış fiyatı bin 499 TL olarak pazara sunuldu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

49
6 Paylaşım, 49 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir