Sosyal Medya

Huawei seçimini yaptı! Google’a rakip

Huawei, ABD ile aralarında devam eden ticaret kısıtlamaları nedeniyle şirketin pazara yeni sürdüğü Huawei P40 serisi de dahil olmak üzere akıllı telefonlarında Google hizmetlerini sunamıyor. Şirket, cihazlarını daha kullanımı kolay ve çekici bir duruma getirmenin yollarını incelemeye devam ediyor. Alternatifler arayan Çinli teknoloji devi, yeni amiral gemilerinde arama motorunu sunmak amacıyla Fransa odaklı Qwant ile ortaklık kurdu.

Huawei P40 serisi Qwant arama motoru ile geliyor

Avrupa’daki Huawei P40 serisi telefonlar, Google yerine varsayılan alternatif olarak Qwant arama motoruyla eskiden yüklenmiş olarak gelecek. Dahası, eski Huawei akıllı telefonlara sahip kullanıcılar, AppGallery‘den programlamayı indirerek Qwant’ın hizmetlerinden yararlanabilir.

huawei qwant teknobizdeyiz
Qwant arama motoru

Fransa, İtalya ve Almanya’daki kullanıcılar Huawei P40 , Huawei P40 Pro ve Huawei P40 Pro + cihazlarında bu uygulamaya direkt olarak erişebilecekler. Huawei konuyla alakalı yaptığı bir basın açıklamasında “Bu yeni arama motoru, daha verimli aramalar vererek Avrupalı ​​kullanıcılar amacıyla en iyi mobil arama tecrübesini yaratıyor. Aynı zamanda, Qwant’ın kullanıcıların arama gizliliğini ve güvenliğini muhakkak koruma vaadini de sürdürüyor” ifadelerinde bulundu.

Qwant arama motoru kullanıcıların verilerini izlemiyor

Qwant’ın rastgele bir çerez saklamadığı ve Avrupa’nın Genel Veri Koruma Yönetmeliği normlarına ideal bulunduğu belirtiliyor. Arama motoru Qwant kullanıcıların şahsi verilerini izlemiyor ve analiz etmiyor. Hem de içerik telif hakkı üstünde çalışan arama motoru, orijinal makaleleri neticelerinde daha yüksek konumda göstermeyi planlıyor.

huawei qwant 2teknobizdeyiz
Huawei seçimini yaptı! Google’a rakip 4

Qwant Android ve iOS cihazlarda da kullanılabilir. Uygulamaya, Google Play Store ya da Apple App Store üzerinden erişebilirsiniz. Arama motorunun tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.

YouTube video

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu