Huawei Nova 6 5G, Ön Siparişe Açıldı

2 dk


Huawei’nin düşük bütçeli bir 5G destekli akıllı telefon modeli üstünde çalıştığını biliyorduk. Şirketin 5 Aralık’ta pazara sürülecek olan bütçe arkadaşı 5G modeli Huawei Nova 6 5G, birtakım internet mağazalarında ön siparişe açıldı.

Çin odaklı akıllı telefon yapımcısı Huawei, önümüzdeki ayın ilk haftasında yeni bir akıllı telefon ile karşımıza çıkacak. Bir vakitdir üstünde çalışılan bütçe arkadaşı bir 5G modeli olan Huawei Nova 6 5G, 5 Aralık 2019 tarihinde pazara sürülecek. Şimdilik telefonun resmi olarak tanıtılmasına aşağı yukarı bir hafta gibi bir vakit kalmışken Huawei, kısa bir vakit önce akıllı telefon için ön siparişleri açtı ve bu şekilde telefonun tasarımı ve özellikleri resmi olarak yayınlanmış oldu.

Çinli şirket, Huawei Mall (Vmall.com) gibi internet sitelerinde aygıtın ön sipariş rezervasyonlarını açtı. Bazı internet mağazalarında daha boy gösteren Huawei Nova 6 5G, 8GB RAM + 128 GB depolama birimi ve 8 GB RAM + 256 GB depolama birimi varyantları ile listelendi. Listelenen telefonlar; siyah, mavi, pembe ve kırmızı renk seçeneklerine sahip. Cihazlar için resmi bir fiyat etiketi sunulmadı fakat 5 Aralık tarihinde aygıt için resmi bir fiyat yayınlanacak.

Huawei Nova 6 5G’nin Birtakım Teknik Özellikleri de Belli Oldu

Ön sipariş rezervasyonları açılan Huawei Nova 6 5G’nin birtakım teknik detayları da paylaşıldı. Fotoğraflarda gördüğünüz üzere telefonun ön kısmında iki adet kamera deliği bulunmakta ve bunlardan birinin 32 MP olması beklenilen ana selfie kamerası, yanındakinin de 105 derecelik ultra geniş açılı bir sensör bulunduğu düşünülüyor. Huawei Nova 6 5G’nin ön kamerasında süper gece çekim özelliği de bulunmakta, bu da telefonun ön kamerasının karanlık bir bölgede çok daha net fotoğraflar çekebileceği manasına geliyor.

Arka kısmında dörtlü kamera kurulumuna sahip olan telefonun ana kamerasının 60 megapiksel olması bekleniyor. İki değişik kamera sensörüne ve otomatik odak amacıyla bir de lazer sensörüne sahip olan akıllı telefonun sağ bölümünde bir güç tuşu ve ses tuşlarının yanı sıra parmak izi okuyucu da bulunmakta. Huawei’nin bütçe arkadaşı 5G akıllı telefonunun TENAA’dan aldığı sertifikada 40 W Huawei SuperCharge süratli şarj desteğine sahip bulunduğu meydana çıkmıştı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

42
6 Paylaşım, 42 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir