HuaweiTelefonlar

Huawei Mate X, Galaxy Fold’a Göre Ayda 100.000 Satıyor

Samsung Galaxy Fold’un satış rakamlarına tepki veren Huawei, Mate X’in satışlarını açıkladı. Üreticiye göre, Çin’de Kasım ayında sınırlı yayınlanmasından bu yana, her ay 100.000 katlanabilir akıllı telefon sattı.

2019, katlanabilir akıllı telefonların büyük bir savaşının sahnesi değilse, iki rakip hala birbirlerine karşı silahlıydı. Samsung Galaxy Fold, Huawei’nin Mate X’iyle karşı karşıya kaldı, ancak ikincisinin Batı pazarını etkileme fırsatı yoktu. Bunun nedeni Amerikan yetkilileri tarafından getirilen yasak.

Samsung, CES 2020’de Galaxy Fold için satış rakamlarını “400.000 ila 500.000 adet” olarak açıkladı. Bu, daha önce yanlış bir şekilde bir milyon ünitenin satıldığını duyurduktan sonra. Huawei bu duyuruyu yanıtlamaya karar verdi.

İKİ AYDA SATILAN 200.000 HUAWEI MATE X

Mate X teknobizdeyiz
Huawei Mate X, Galaxy Fold'a Göre Ayda 100.000 Satıyor 3

Çinli Sina Sina gazetesinden bilgi alan GSM Arena’ya göre, üretici 15 Kasım’daki çıkışından bu yana Mate X’in ayda 100.000 kopya sattığını söyledi. Bu nedenle bu, bugüne kadar yaklaşık 200.000 adet olacaktır.

Bu rakam rakibinden daha az etkileyici görünebilir. Ancak unutulmamalıdır ki Huawei Mate X sadece Çin’de satılmaktadır. Buna ek olarak, rakiplerinden daha az bir süre için mevcuttu. Bu yüzden çok etkileyici. Bununla birlikte, Huawei’nin numaralarını doğrulamanın bir yolu yok ve Samsung, bu büyük iddialarda bir hata yapılabileceğini kanıtladı.

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. merhaba arkadaşlar sayfanız vallaha billaha hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu