Huawei, Mate Pad’in Tanıtım Tarihi Açıklandı

2 dk


Huawei’nin önündeki delikli bir kamera ile Apple iPad Pro’ya benzeyen bir tablet başlattığına dair bir haber paylaşmıştık.Şmdi ise Huawei Mate Pad’in tanıtım tarihini açıkladı. Richard Yu’nun paylaşımına göre tablet 25 Kasım’da tanıtılacak.

Huawei, Mate Pad tablet serisi için Weibo’daki resmi davetini paylaştı. Huawei’nin yeni tableti Mate Pad, aslında bakılırsa MediaPad 7 adıyla anılıyordu.Yani bu tabletin haziran ayında çıkan MediaPad 6 tabletinin üst modeli olacağı düşünülüyordu.

Görüntüde de görebileceğiniz gibi, Huawei Mate Pad “delikli ekran” tasarımına sahip dünyanın ilk Android tableti olacak.Tabletin özelliklerine gelirsek,Huawei Mate Pad’in Kirin 990 yonga seti ile desteklenmesi bekleniyor ve 8GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile pazara sürüleceği ön görülüyor.Batarya alanında ise Huawei’nin süratli şarj teknolojisine destek veren büyük bir 7.000mAh pil var.Cihaz Android ile çalışacak ancak Google servisleri bulunmayacak.

Tabletin ekran ve kamera gibi özellikleri ile ilgili ise bir bilgi bulunmuyor.Bazı sızıntılara göre Mate Pad bir QHD + OLED ekrana sahip olacak ancak bu ekranın ebatı bilinmiyor.Kamera bölümünde ise endişeniz olmasın,Huawei’nin kameralarını ne kadar iyi yapabildiğini hepimiz biliyoruz.

Huawei’nin kendi işletim sistemi olan Harmony OS Huawei cihazlarına 6-9 ay gibi bir zaman diliminde gelecekti. Fakat Harmony OS’un tabletlere ne vakit geleceği ile ilgili bir bilgi yok.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

50
6 Paylaşım, 50 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir