Sıradaki içerik:

Spotify Türkiye’de Dinlenen Şarkıların Listesini Yaptı!

e
sv

Huawei Mate 40 Serisi Ekim Ortasında Çıkacak

1932 okunma

Huawei’nin bu ay Mate 40 serisi amiral gemisi telefonlarını duyurması bekleniyordu. Ancak, ABD yaptırımları nedeniyle lansmanın ertelendiği bildirildi. Son raporlar, Mate 40 serisinin Ekim ayında Çin’de kapanacağını ve önümüzdeki yıl küresel pazarlarda piyasaya sürüleceğini iddia etti.

Bugün, bir web blog yazarı Weibo’da Mate 40 serisinin dört model içereceğini ve önümüzdeki ayın sonunda Çin pazarlarında piyasaya sürüleceğini iddia etti.

Ona göre Huawei, Ekim ayı ortasında Mate40 serisi için küresel bir lansman etkinliği düzenleyecek ve daha sonra Mate 40 serisini Ekim ayı sonunda Çin pazarlarında piyasaya sürecek.

Mate 40 serisinin dört cihaz içerdiğini iddia etti. Muhtemelen bu cihazlar pazara Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro + ve Mate 40 RS Porsche Design olarak gelebilir.

Dahası başka bir kaynak, Huawei’nin 66W hızlı şarj cihazını tanıtmak için hazırlandığını iddia etti. Dolayısıyla Mate 40 serisi cihazların bazılarının 66W hızlı şarj desteği taşıyacağı görülüyor.

Söylentilere göre Mate 40 Pro, Mate 40 Pro + ve Mate RS Porsche Design, Kirin 9000 yonga seti tarafından çalıştırılabilir. Mate 40, Kirin 990 yonga setinin geliştirilmiş bir versiyonu olduğuna inanılan Kirin 9000E ile beslenebilir.

Son raporlar, yaptırımlar nedeniyle Çinli firmanın üreticinin yaklaşık 10 milyon Kirin 9000 SoC birimine sahip olabileceğini iddia etti. Bu, dünya genelinde satın alınabilecek yalnızca 10 milyon adet Mate 40 serisi akıllı telefon olabileceğini gösteriyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.