Huawei Mate 40, Mate 20X’in Aynı Simetrik Çift Hoparlörlerini Kullanacak

2 dk


Çinli imalat devi Huawei , birkaç ay içinde Huawei Mate 40 serisini piyasaya sürecek. Her şey plana göre giderse, bu seri bu yıl Eylül ayında gelebilir. Bununla birlikte, bu seri ile ilgili çok sayıda sızıntı ve spekülasyon yapılmıştır. 

Son zamanlarda, Huawei Mate 40 serisinin bir ekran kamerası kullanamayabileceğine dair bir rapor vardı. Bu, Huawei hayranları için şirketin başka bir yeni teknoloji başlatmasını umduğu iyi bir haber değil. Ancak, son raporda Huawei Mate 40’ın dame simetrik çift hoparlörleri Mate 20X olarak kullanacağı iddia ediliyor.

Popüler Twitter kullanıcısı @ RODENT950’nin raporu Mate 40’taki hoparlör delme deliklerinden ipucunu aldı. Mate 20X’inki ile benzer. Çift hoparlör tasarımına ek olarak, Huawei Mate 20X de Dolby Atmos’yu destekliyor. Bu, Mate 40’ın da bu özelliği destekleyebileceğini gösteriyor.

Huawei Mate 40 serisi spekülasyonları

Son spekülasyonlara göre, Huawei Mate 40 serisi 90Hz ekranla gelecek. İki örnek olmasına rağmen (90Hz ve 120Hz), Huawei pillerine çok önem veriyor, bu nedenle büyük olasılıkla 90Hz ekrana sahip olacak. Dahası, Mate 40 serisi planlanmış olarak gelecek.

5nm işlemcisi Eylül ortasından önce teslim edilecek. @MobileWaferDarren’e göre, Huawei yıl sonundan önce çok fazla fişe ihtiyaç duyacak. Şirketin 5nm, 7nm, 16nm ve 28nm mobil çiplere ihtiyacı olacak. Ayrıca HiSilicon tarafından geliştirilen bir TWS kulaklık Bluetooth çipine ihtiyaç duyacak. Sayılarındaki tüm bu fişler Eylül ortasından önce satışa sunulacak.

Önceki raporlardan Mate 40 serisi 5nm Kirin işlemci kullanacak. Bu çip, Cortex A77 veya A78 CPU mimarisi + Mali G77 / G78 GPU mimarisini birleştirmelidir. Böyle bir kombinasyon, 120Hz yüksek yenileme hızı ekran deneyimi için daha iyi bir performans garanti edecektir.

Bir sonraki Kirin 5nm çipinin adına gelince, bazı karışıklıklar oldu. Kirin 1000 olacağını iddia eden bir rapor olsa da, diğerleri Kirin 1020 olacağını söylüyor. Her iki durumda da Kirin 1000 geliştirme kodunun “Baltimore” olduğuna dair raporlar var. 

Kirin 990 5G’nin Cortex A76 mimarisini kullandığını hatırlayın. Kirin 1000’in Cortex A77 / A78 mimarisini ve Mali G77 / G78 GPU mimarisini kullanabileceği spekülasyonlarına yol açar. Bu kombinasyonla CPU ve GPU’nun performansı önemli ölçüde artacaktır. Toplamda, bu çipin tam mimarisini elde etmek için birkaç ay beklememiz gerekecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

76
9 Paylaşım, 76 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir