Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy A31, İki Gün Sonra Flipkart’ta Başlayacak!

e
sv

Huawei İki Telefona Ekran Altı Kamera Patentini Aldı

avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çinli üretim devi Huawei, bu yıl birçok tartışmanın merkezinde yer aldı. Ancak bu, şirketin yeni akıllı telefonlar sunmasını engellemez. Örneğin, Huawei P40 serisi, Google hizmetleri olmadan bu yılın başlarında Çin’in içinde / dışında piyasaya sürüldü. Mate 40 serisi de bu yılın sonunda gelecek. 

Ayrıca, şirket fütüristik bir tasarıma sahip yeni modeller geliştiriyor. Huawei, ABD tarafından birden fazla yasakla başa çıkan bir şirket gibi görünmüyor

Bir Huawei son rapor gösterileri  görünen bir çerçevesiz akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Bu cihaz çok yuvarlak bir ekran ve bir ekran altı kamera ile birlikte gelir. Bu, şimdi CNIPA onayına sahip iki patent başvurusundan bellidir.

Ekranın altında kamera ile Huawei telefon

İki patent 28 Ekim 2019’da Huawei Technologies tarafından CNIPA’da (Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Ofisi) sunuldu. Her iki patent de 2 Haziran 2020’de yayınlandı ve her biri duyurulmamış bir Huawei akıllı telefonun 7 ürün görüntüsünü içeriyor. Temel olarak, iki patent benzerdir – sadece arka kamera sistemi modele göre değişir.

Bu akıllı telefon çok fütüristik görünümlü bir cihaz. Ürün görüntüleri tam ekran bir Huawei telefonu gösteriyor. Ekran, Mate 30 serisindeki mevcut şelale ekranından çok daha yanlara uzanıyor. Ayrıca cihazın yanlarında fiziksel düğmeler yoktur. Üstte sadece bir açma / kapama düğmesi bulunur. 

Ses seviyesi tuşları için Huawei, uzun zamandır bunların neredeyse kenar çubuğu aracılığıyla çağrılabileceği ilkesini kullanmıştır. Cihazın alt kısmı USB Type-C bağlantısı için alan sunar.

Yeni Huawei akıllı telefonda ön kamera hiç görülmüyor. Şirketten en son modellerle gördüğümüz gibi delikli kamera sistemi yok – P40 serisini düşünün. Cihazın üst kısmına bakıldığında, bir açılır kamera sistemi yok gibi görünüyor. Büyük olasılıkla, patentli akıllı telefonun ekranın altında bir kamera var.

Birçok üretici, ekran altı kameralı bir prototip telefon gösterdi – Oppo ve Xiaomi gibi. Bununla birlikte, bu teknolojinin bir akıllı telefon için yeterince iyi olması için daha fazla zamana ihtiyacı var.

Yenilikçi Huawei’nin kesinlikle bu yeni eğilime cevap vermek isteyeceğini söylemeye gerek yok. Şimdiye kadar, iki patent aynı. Her ikisi de bir ekran altı kamera ile tam ekran bir tasarım gösterir. Yalnızca arka kamera sistemi birbirinden farklıdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.