Sıradaki içerik:

İBB ile Netflix’in Arasında Geçen Eğlenceli Diyalog

e
sv

Huawei, Honor’u Sattığını Açıkladı!

1212 okunma

Huawei, Honor akıllı telefon işini 30’dan fazla temsilci ve bayiden oluşan bir konsorsiyuma sattı. Resmi duyuru, Huawei’nin alt markasını kapatacağını iddia eden son haberlerin ardından geldi. Satın alma işleminden sonra Huawei, Honor markasının herhangi bir hissesine sahip olmayacak.

Alıcılar, Shenzhen Zhixin Yeni Bilgi Teknolojisi adlı yeni bir firma kuruyorlar. Anlaşma, Honor’ın varlıkları, araştırma ve geliştirme kanadı, tedarik zinciri kaynakları ve diğerleri üzerinde tam satın alma getiriyor. Honor’un 7.000’den fazla çalışanı var. Üst yönetim de dahil olmak üzere mevcut çalışanlar artık yeni şirketin bir parçası olacak.

Satın alma işleminden sonra, Honor markası her zamanki gibi var olmaya devam edecek. Anlaşmaya dahil olan şirketler, markayı satma kararının Honor’un endüstri zincirini kurtarmak için pazar odaklı bir yatırım olduğunu iddia etti. Konsorsiyum tarafından yayınlanan ortak açıklamada, satın almanın tüketicilerin, kanal satıcılarının, tedarikçilerin, ortakların ve çalışanların çıkarlarını korumak için en iyi çözüm olduğu belirtiliyor.

Tüm hissedarlar, piyasadaki diğer markalarla tamamen etkili bir şekilde olabilmesi için Honor markasının geliştirilmesinde çalışacak. Mülkiyetteki değişiklik şirketin işleyişini etkilemeyecektir.

ABD ticaret yasağındaki revizyon, Huawei’nin tüketici donanımı işini her zamanki gibi yürütmesini zorlaştırdı. Örneğin, TSMC tarafından ABD’deki ekipmanlar kullanılarak üretildiği için telefonlarına Kirin yonga setleriyle güç sağlayamıyor. Yasak, Huawei ve Honor telefonlarının Google uygulama paketi olmadan gönderilmesine neden oldu. Bu tür durumlar, Huawei ve Honor akıllı telefonlarının dünya çapındaki satışlarını etkiledi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.