Huawei, Honor’u Sattığını Açıkladı!

2 dk


Huawei, Honor akıllı telefon işini 30’dan fazla temsilci ve bayiden oluşan bir konsorsiyuma sattı. Resmi duyuru, Huawei’nin alt markasını kapatacağını iddia eden son haberlerin ardından geldi. Satın alma işleminden sonra Huawei, Honor markasının herhangi bir hissesine sahip olmayacak.

Alıcılar, Shenzhen Zhixin Yeni Bilgi Teknolojisi adlı yeni bir firma kuruyorlar. Anlaşma, Honor’ın varlıkları, araştırma ve geliştirme kanadı, tedarik zinciri kaynakları ve diğerleri üzerinde tam satın alma getiriyor. Honor’un 7.000’den fazla çalışanı var. Üst yönetim de dahil olmak üzere mevcut çalışanlar artık yeni şirketin bir parçası olacak.

Satın alma işleminden sonra, Honor markası her zamanki gibi var olmaya devam edecek. Anlaşmaya dahil olan şirketler, markayı satma kararının Honor’un endüstri zincirini kurtarmak için pazar odaklı bir yatırım olduğunu iddia etti. Konsorsiyum tarafından yayınlanan ortak açıklamada, satın almanın tüketicilerin, kanal satıcılarının, tedarikçilerin, ortakların ve çalışanların çıkarlarını korumak için en iyi çözüm olduğu belirtiliyor.

Tüm hissedarlar, piyasadaki diğer markalarla tamamen etkili bir şekilde olabilmesi için Honor markasının geliştirilmesinde çalışacak. Mülkiyetteki değişiklik şirketin işleyişini etkilemeyecektir.

ABD ticaret yasağındaki revizyon, Huawei’nin tüketici donanımı işini her zamanki gibi yürütmesini zorlaştırdı. Örneğin, TSMC tarafından ABD’deki ekipmanlar kullanılarak üretildiği için telefonlarına Kirin yonga setleriyle güç sağlayamıyor. Yasak, Huawei ve Honor telefonlarının Google uygulama paketi olmadan gönderilmesine neden oldu. Bu tür durumlar, Huawei ve Honor akıllı telefonlarının dünya çapındaki satışlarını etkiledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

43
6 Paylaşım, 43 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir