Kapat

Huawei, Google Arama’ya Alternatif Olarak Petal Search’ü Başlattı

Mayıs 2020’nin ortasında, Huawei Petal Arama arama motorunu resmen tanıttı. Amerikan yaptırımları altındaki şirket, Google hizmetlerine erişimini kaybetti ve bu nedenle kendi alternatif ürünlerini geliştirdi. Arama motoru artık AppGallery’den indirilebilir.

Petal Search’te kullanıcılar sadece gerekli bilgileri aramakla kalmaz, aynı zamanda haberleri, hava tahminlerini, videoları, müzik dinleyebilir, otel odaları rezervasyonu yapabilir ve uygulamaları indirebilir. Ayrıca, Huawei, hizmetin işlevselliğini kademeli olarak genişletmeyi vaat ediyor.

Şirket bu hizmeti bir yılı aşkın süredir geliştirmektedir. Testler sırasında arama hizmeti Huawei Search olarak adlandırıldı ve sistemin kendisi Şubat 2020’den beri test edildi. Şimdi, Petal Search’ün kararlı bir sürümü Huawei çevrimiçi mağazasında indirildi.

HUAWEİ ARAMA MOTORUNU BAŞLATTI

Yeni platform sayesinde Petal Search, üçüncü taraf kaynaklardan uygulama bulmayı ve ardından APK’yı indirip yüklemeyi kolaylaştırır. Uygulama AppGallery’de mevcutsa, kullanıcı şirketin mağazasına bir yönlendirme alır. Değilse, indirme ve kurulum için APKPure gibi üçüncü taraf bir platforma gönderilirler. AppGallery ürününün sınırlamaları olsa da, elbette Facebook, Instagram ve diğer popüler Amerikan hizmetlerini oraya kurmak hala imkansız.

Petal Search, AppGallery’de çeşitli hizmetleri birleştiren kategoride bulunur. Yeni uygulama ve işlevleri şimdiye kadar tüm ülkelerde mevcut olmayabilir.

Mayıs ayının başlarında, bazı raporlar Google’ın ABD hükümetinden Huawei ile işbirliğini sürdürme izni istediğini söyledi. Ancak hükümet bu talebe cevap vermedi.

Huawei’nin daha önce Mart ayının sonunda Huawei P40 hattıyla birlikte EMUI 10.1’i duyurduğunu belirtmek gerekir. Şirketin mobil yazılımının yeni sürümü daha sonra beta programının bir parçası olarak eski cihazlar tarafından kullanılabilirdi.

Geçen hafta, Huawei P30 ve Huawei P30 Pro açık bir beta aldılar ve şimdi Huawei P30, P30 Pro ve MatePad Pro sabit yazılımın kararlı bir sürümüne güncellenebilir . EMUI 10.1’in kararlı bir versiyonunu alan ilk ülke Çin oldu. Huawei P30, P30 Pro ve MatePad Pro için mevcuttu. Yakın gelecekte, firmware’in global versiyonu diğer bölgelerde satışa sunulacak. Huawei bunu geciktirmeyecek.

4 1 3 2 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir