Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy Z Flip 5G, Bluetooth SIG Sertifikası Aldı

e
sv

Huawei, Dünya’nın En Yenilikçi 10 Şirketi Arasında

333 okunma

Çinli üretim devi Huawei, son zamanlarda birçok tartışmanın merkezinde yer aldı. Geçen yılın başında, ABD hükümeti Huawei’ye çekiç vurdu. Yasak, Huawei’nin artık Amerikan şirketleriyle iş yapamayacağını garanti ediyor. 

Yasağın anlamı, Huawei’nin en yeni akıllı telefonlarının Google Mobil Hizmetlerini kullanamayacağıdır. Bu, Gmail’in, Google Haritalar’ın ve diğer birçok önemli uygulamanın olmadığı anlamına gelir. Bu elbette şirketin Çin dışındaki akıllı telefon işini parçalamaktadır. Bununla birlikte, 2019’da Huawei hala şirket için rekor yüksek olan yaklaşık 240 milyon akıllı telefon gönderdi.

Yasağın sonucundan memnun olmayan ABD hükümeti kısa süre önce yasağı sertleştirdi. Bu kez yasağı Amerikan teknolojisini kullanan Amerikalı olmayan şirketlere yayıyor. Bunun hedefi TSMC ve Huawei Kirin yongaları. TSMC dünyanın en büyük ve en gelişmiş dökümhanesidir. Tayvanlı bir şirket olmasına rağmen, çok sayıda Amerikan teknolojisi kullanıyor. Bu, TSMC’nin Çinli üretici için çalışamayacağı ve böylece Huawei’nin Kirin yongasının parçalanacağı anlamına geliyor. Bununla birlikte, yakın tarihli bir raporda, Huawei, Samsung’u dünyanın en büyük akıllı telefon markası haline getirdi.

Huawei, dünyanın en yenilikçi 6. şirketi

Bir Amerikan işletme yönetimi danışmanlık şirketi olan Boston Consulting Group (BCG), dünyadaki en yenilikçi 50 şirketin listesini yayınladı. İlginç bir şekilde, yerleşik Huawei, 6 numarada sağlam duruyor. Bu, şirketi dünya çapında en yenilikçi ilk on şirkete yerleştiriyor. Ayrıca, geçen yıl Huawei’nin 42 puan kazandığına dikkat çekmek de ilginç. Bu, geçen yıl aldığı notu 48. sıraya yerleştirdiği anlamına geliyor. Yasağın yürürlükte olduğu ve faaliyetlerinin parçalanması gereken yıl yenilikçi yıl gibi görünüyor.

Huawei o zamandan beri Amerikan hükümetinin iddialarını reddetti. Çinli üretici, hükümetin onu herhangi bir ulusa karşı casusluk yapmaya zorlayamayacağına inanıyor. Bağımsız bir şirket olduğunu ve böyle kalacağını yineler. Açıkçası ABD inanmıyor ve tüm müttefiklerini şirketi, özellikle de 5G’sini de yasaklamaya ikna ediyor. ABD’li müttefiklerin birçoğu Huawei’nin 5G’sindeki yasağı uygulamak için ilerlerken, diğerleri çitin üzerinde asılı duruyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.