Sıradaki içerik:

Bayram Yoğunluğunu Operatörler Kaldıramadı!

e
sv

Huawei EMUI 10.1 ile Sesli Asistan Gelişiyor!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei EMUI 10.1 sesli asistan güncellemesiyle birlikte şirket, Apple’ın Siri’sine önemli rakip olacak gibi görünüyor. Birkaç gün önce Huawei’nin EMUI 10.1 ile ilgili yeni bir şey tanıtacağı söylenmişti. Bildiğiniz gibi milyonlarca insan EMUI 10.1 güncellemesini bekliyor. Huawei başındaki dertlerin yanında iyice içine kapanmış durumda. Sessiz sedasız küçük bir EMUI etkinliği düzenleyen Huawei nihayet EMUI’nin bu sürümü ile ilgili yeni özelliği tanıttı.

Huawei EMUI 10.1 ile sesli asistan daha da Gelişiyor!

Çin odaklı teknoloji devi Huawei Assistant’ı amacıyla birtakım akıllı eklemeler yapıyor. Bir süredir geliştirilmediği amacıyla eleştirilen akıllı asistan yeni güncellemeyle beraber daha da akıllı duruma geliyor.

Söz hususu duyurulan özellik Huawei Assistant’ın Çince sürümüne, akıllı telefonu denetim etmek ve değişik görevleri yapmak amacıyla birkaç yeni komut da dahil olmak üzere birtakım yeni özellikler ekliyor. Huawei’in, Apple’ın Siri’sine rakip olarak gösterdiği akıllı asistan söz hususu güncelleme ile daha işlevsel olacak gibi duruyor.

Huawei’in bu sessiz sedasız yaptığı etkinlikte duyurduğu özelliklerin tanıtım afişlerinde de şunlar açıkça görülüyor. Küresel pazarda Celia adıyla tanınan Huawei Voice Assistant sesli komutları halihazırda destekliyor.

Akıllı asistanın Çin’de kazanacağı söylenen bu akıllı özelliklerin küresel pazardaki sürümüne gelip gelmeyeceği belirsizliğini savunuyor fakat bu özelliklerin EMUI 10.1 güncellemesi ile gelmesi bekleniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.