Huawei Ekran Sızıntısı: Ekran Altı Kamera Teknolojisi!

2 dk


Bir süredir ekran altı kamera teknolojisi ile ilgili konuşuluyor. Buna bağlı olarak Huawei’den nihayet bir atılım geliyor olabilir. Huawei geride bıraktığımız senenin temmuz ayında ekran altı kamerası amacıyla Almanya’da bir patent başvurusunda bulunmuştu. Bu patentin sonucunu görmeye yakın mıyız? Huawei ekran sızıntısı ile yine gündemde!

Huawei ekran sızıntısı bize ekran altı kamera sunabilir


Huawei küresel pazarda birtakım problemler ile boğuşurken enteresan bir telefon görseli paylaşıldı. Huawei’ye ait bulunduğu söylenen telefonda hem çentiğinin olmadığı hem de ekran deliğinin bulunmadığı görülüyor. Yani bu telefonda ekran altı kamera teknolojisine başvurulabilir. Bu tarz bir telefon ekranı tasarımının çoğu markanın hayali bulunduğu biliniyor. Ekran kasa oranında olağanüstü bir iyileşme mümkün kılabilecek bu tasarımın detaylarına bir bakalım.

Telefon yapımcıları ekran kasa oranlarını çoğaltmak adına çoğu tasarımı benimsiyor. Çentik vakasını ortadan kaldırmak amacıyla çözümü telefonlara ekran deliği ekleyerek bulan markaların yanısıra pop-up kamera yani açılabilir kamera ekleyerek bulanlar da var. Ekran altı kamera ise bu çözümlerin içersinde en başarılısı olabilir.

Paylaşılan görsellerde telefonun tam bir ekrana sahip bulunduğu görülüyor. Ne ekran deliği, ne de açılabilir kamera(pop-up) tespit edilen telefonun ekranı gerektiğince iyi duruyor. Huawei ekran sızıntısı Weibo üzerinden yayımlanan yeni iddia ile meydana çıktı. Huawei yakın bir vakit içersinde karşımıza ekran altı kamera ile çıkabilir.

Ekran altı kamera teknolojisi bir program ile çalışıyor ve ekrandan fedakarlık yapılmasına lüzum kalmadan kamera tecrübesini yaşatıyor. Elbette şunlar iddialar olarak karşımıza çıkıyor fakat niçin olmasın?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

61
7 Paylaşım, 61 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir