Sıradaki içerik:

Google Meet , Android ve iOS’taki Gmail Uygulamasında Kullanılabilir

e
sv

Huawei, Arkada İkincil Ekrana Sahip Bir Akıllı Telefon İçin Patent Başvurusu Yaptı

avatar

Berke

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çinli teknoloji devi Huawei risk almaktan korkmuyor. Şirket, akıllı telefonunu yeni teknolojilerle donatan ilklerden biri. Katlanabilir Huawei Mate X, bu kategorideki en iyi fırsatlardan biri haline geldi. 

Şimdi şirket, şimdiye kadar sadece birkaç şirket tarafından uygulanan ikincil bir ekran kullanma fikrini canlandırmak üzeredir. En ünlü seçenekler Meizu Pro 7, Yota Phone ve Nubia X akıllı telefonlar.

Huawei, arkada ikincil ekrana sahip bir akıllı telefon için patent başvurusu yaptı

Şirket, daha önce gördüğümüz her şeyden biraz farklı bir seçenek buldu. Patent arka tarafında yer alan bir kare görüntü gösterir. Yukarıda, flaşın yanında yatay bir kamera bloğu var. İlginçtir, zaten modası geçmiş gibi görünen 3,5 mm’lik bir ses jakı var.

Büyük olasılıkla, ilgili bilgiler ekranda görüntülenecektir. Her Zaman Açık ekranlarda AMOLED ekranlarda gördüğümüz bildirimler, zaman ve diğer şeyler. Bu teknoloji aynı zamanda ana modüllerde kalitelerini önemli ölçüde artıracak özçekimler almak için de kullanılabilir.

Uygulamanın 2018’de geri gönderildiğini belirtmek gerekir. Bu, 2 yıldır Huawei’nin benzer bir akıllı telefon göstermediği anlamına geliyor. Büyük olasılıkla, benzer bir tasarıma sahip cihazların gelecekte piyasaya sürülmesini beklememeliyiz, ancak her şey mümkündür.

Arkada ekranları olan cihazlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yararlı mı yoksa anlamsız mı? Görüşlerinizi yorumlarınızda paylaşın!

Huawei Mate 40 serisi çok yakında

Huawei’nin yaklaşan amiral gemisi akıllı telefonu Mate 40 serisi zaten geliştirilme aşamasında. Son zamanlarda, Huawei ve Mate serisi hakkında bir dizi rapor var. Popüler Twitter sızıntısı @ rodent950’ye göre, Huawei’nin yeni nesil amiral gemisi çipine Kirin 1000 deniyor . Bu çip TSMC’nin 5nm işlemini kullanıyor ve Huawei Mate 40 serisi tarafından başlatılacak.

Endüstri kaynaklarına göre, Kirin 1000 “Baltimore” kod adını kullanıyor. 5nm işlem kullanır ve Cortex A78 mimarisini kullanabilir. CPU ve GPU açıkça iyileşecek. Kirin 1020’yi duyuyoruz ancak Kirin 1000’den farklı görünüyor.

Kirin 990 5G’nin Cortex A76 mimarisini kullandığını biliyoruz. Kirin A77’yi atlar ve A78 mimarisine yükseltirse, CPU ve GPU’nun performansı büyük ölçüde artacaktır. Ancak basın toplantısına kadar CPU ile ilgili herhangi bir özel bilgi beklemiyoruz.

Her zamanki gibi, Huawei’nin yeni Kirin amiral gemisi işlemcisi bu sonbaharda yeni Mate serisi ile gelecek. Bu yüzden, sürpriz olmadan, Huawei Mate 40 serisi 5nm işlemcilere sahip ilk modeller olmalı. Geçici olarak, ilk hamle avantajı nedeniyle rakibini performansa yönlendirecektir.

Buna ek olarak, Mate 40 serisi Huawei Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 RS Porsche tasarımına vb. Sahip olacak. “Süper büyük” Mate 40 Pro + ‘nın olup olmayacağı henüz belli değil. Huawei Mate 40 Pro + ‘yı piyasaya sürerse, Porsche tasarım versiyonunun Mate 40 Pro +’ yı temel alması muhtemeldir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.