Sıradaki içerik:

Apex Legends fragmanı yeni Sezon 6 Efsane yeteneğini duyurmuş olabilir

e
sv

Huawei Altı Kamera Patentine Başvurdu

103 okunma
avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei Technologies Co., Ltd. bir patent başvurusunda bulundu. 18 Mart 2019’da ‘Gizli Ön Kamera için Yapı, Kamera Modülü ve Terminal Ekipmanı’ olarak adlandırılmıştı. Başka bir deyişle, Huawei’nin bir ekran altı kamera için yaklaşımı bu olacak gibi görünüyor.

Patent özeti, faydalı modelin bir ön kamerayı, bir kamera modülünü ve bir terminal cihazını gizlemek için bir yapı sağladığını belirtiyor. Yapı, ön kamera ile kapak camı arasına yerleştirilmiş bir ışık kılavuzu plakası içeriyor. Işık kılavuzunun da izdüşümü var.

 Çentiğin görüntü ekranına dikey yönde izdüşümünü kapsar. Ayrıca, ışık kılavuzu plakasının yan tarafında bulunan bir veya daha fazla renkli ışık kaynağı da içeriyor. İşlemci kontrolü altındaki ışık kılavuzu plakasının yan tarafına belirtilen renkteki ışığı yaymak için kullanılırlar. Işık kılavuzu plakası ayrıca, belirtilen rengin ışığının yayılma yönünü ekrana dik olacak şekilde değiştirmek için de kullanılıyor. Böylece ışık kılavuzu plakası belirtilen rengi gösteriyor.

Sağlanan ışık kılavuzu plakasının ve renkli ışık kaynağının işbirliğiyle, renkli ışık kaynağı tarafından yayılan ışık kırılır ve ışık kılavuzu plakası tarafından engellenen boşluğa yayılıyor. Böylece, boşluğu engelliyor ve terminal cihazının görüntü efektini geliştiriyor.

Son zamanlarda, OnePlus çalışanı bu yıl ekran altı kamera çözümü ile ürün lansmanı yapan birkaç üreticinin olacağını söyledi. Ancak mevcut amiral gemisi telefonları yüksek gereksinimlere sahip. Dolayısıyla, üreticinin amiral gemisi ürünlerinde kullanıp kullanmayacağı hala belirsiz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.