Huawei Akıllı Telefonlarında Leica Kullanmaya Devam Edecek

1 dk


Son zamanlarda Huawei ile Leica arasındaki ortaklık anlaşmasının sona erdiği bildirildi. Kaynak güvenilir bir yurt dışı kaynaktan gelmekteydi. Ancak Çinli teknoloji devi söylentileri yalanladı.

Huawei, Leica ile ortaklığını ilk olarak 2016 yılında amiral gemisi Huawei P9 kameralı telefonun piyasaya sürülmesiyle duyurdu. Ünlü kamera üreticisi Leica, görüntüleme, kullanıcı arayüzü tasarımı ve kamera modülü tasarımına katkıda bulunmuştur. O zamandan beri Leica, Huawei’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonların yaratılmasında birincil ortağı oldu. En son Huawei Mate 40 akıllı telefonlarında da Leica logosu bulunuyor.

AndroidAuthority‘nin Leica ile ortaklığın sona ermesiyle ilgili bilgiler hakkında yorum yapma talebine yanıt olarak, Huawei temsilcileri bunu “kesinlikle yalan haber” olarak nitelendirdi. Buna ek olarak, bir Leica sözcüsü “ortaklığın sona ermesiyle ilgili hiçbir bilgileri olmadığını” söyledi.

Dolayısıyla, muhtemelen Huawei P50 olacak bir sonraki amiral gemisi akıllı telefon Huawei’nin de Leica teknolojisini alması gerekiyor; ancak, son olayların ışığında, tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceği ve ne tür bir SoC alacağı belirsiz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

62
8 Paylaşım, 62 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir