Huawei, 70 Popüler Android Uygulamasını Akıllı Telefonlarına Önceden Yükleyecek

2 dk


Huawei, gelecekteki akıllı telefonlarına Play Store’dan 70 popüler Android uygulamasını önceden yüklemeye karar verdi. Google’ın uygulamalarından ve hizmetlerinden yoksun olan Çinli grup, kendine özgü bir dizi alternatif de uygulayacak. Buna Huawei Video ve daha fazlası da dahil.

Huawei, akıllı telefonlarında Google Play olmadan nasıl yapılacağını anladı. Medya, Huawei’nin Doğu Avrupa’dan gazeteciler için ayrılmış perde arkası sunumuna katıldı. Firma, Mayıs 2019’da Donald Trump tarafından verilen ambargodan kurtulmak için uygulanan önlemleri detaylandırdı.

Huawei, 70 Popüler Android Uygulamasını Akıllı Telefonlarına Önceden Yükleyecek

İlk olarak, Huawei , bu nedenle, çok sayıda popüler uygulamayı önceden yükleyecektir. Bu karar açıkça Play Store’un yokluğunu telafi etmeyi amaçlıyor. Şirket, sıradan kullanıcıların APK dosyalarını yüklemek zorunda kalmadan favori uygulamalarına kolayca erişmelerine izin vermek istiyor. Açıkçası, Google mağazasına alternatif olan App Gallery’den ek uygulamalar yüklemek yine de mümkün olacak.

Yaşadığınız ülkeye bağlı olarak, Huawei’nin Huawei akıllı telefonunuza önceden yükleyeceği uygulamaların listesi farklı olacaktır. Firma tüketici tercihlerine dayanacaktır. Hangi uygulamaların varsayılan olarak telefonlarına entegre edileceğini seçmek için, üretici yalnızca Google Play Store tarafından belirlenen sıralamaya dayanacaktır. Bununla birlikte, Çinli şirketin yaptırımları takiben Facebook veya WhatsApp gibi bazı ultra popüler Amerikan uygulamalarını entegre etmesine izin verilmemelidir.

Çinli firma ayrıca kullanıcılara Google hizmetlerine Çince alternatifler sunacak. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu hizmetler bölgenizdeki en popüler Android uygulamalarıyla aynı şekilde önceden yüklenecektir. Özellikle YouTube yerine Huawei Video ve Tom-Tom ile geliştirilen Google Haritalar’a bir alternatif bulacağız.

P40’a Önceden Yüklenmiş 70 Android Uygulaması Var mı?

Medyaya göre, şirket bu önlemleri bir sonraki amiral gemisi olan P40, P40 Pro ve P40 Lite üzerinde uygulamaya başlamalıdır. Mate 30 ve Mate 30 Pro’nun Avrupa’da başarısız bir şekilde piyasaya sürülmesinden sonra, Huawei artık bir çıkmaza girmeyi göze alamaz. Bir hatırlatma olarak, P40 Mart 2020’nin sonunda sunulacak. Size bu konuda en kısa zamanda daha fazla bilgi vereceğiz. Bu arada, aşağıdaki yorumlarda görüşlerinizi belirtmekten çekinmeyin.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

88
10 Paylaşım, 88 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir